مشکل بیمه و بانکها در برجام حل نشده/ دریافت حقوق‌های نجومی خیانت به آرمانهای انقلاب است | اتاق خبر
کد خبر: 360858
تاریخ انتشار: 2 مرداد 1395 - 14:30
امام جمعه زنجان:
امام جمعه زنجان با بیان اینکه مشکل بیمه و بانکها در برجام حل نشده است گفت: دریافت حقوق‌های نجومی خیانت به آرمانهای انقلاب است.

اتاق خبر: آیت‌الله علی خاتمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زنجان اظهار داشت: آل سعود امسال نیز برای حجاج ایرانی مانع تراشی کردند و مانع حضور حجاج ایرانی در خانه خدا شدند.

وی به حقوقهای نجومی اشاره کرد و گفت: نباید در این مسیر دچار افراط و تفریط شویم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه اکثر مدیران پاکدست هستند و حقوقهای نجومی برخی از استثناها است، افزود: کم این موضوع نیز زیاد است و باید برخورد جدی با حقوقهای نجومی انجام شود.دریافت حقوقهای نجومی خیانت به آرمانهای انقلاب است.

خاتمی با اشاره به اینکه در این مورد در گذشته کوتاهی‌های انجام شده است، گفت: این طور نباشد که یک سروصدایی انجام و دوباره به فراموشی سپرده شود بلکه باید دریافتهای نامشروع برگردانده و با مسئول دریافت کننده برخورد شود و این وظیفه همه است.

وی سالگرد برجام اشاره کرد و گفت: نباید فراموش کنیم که طرف مقابل ما بدعهد، بدقول و بدحساب است و الان هم دبه کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه تاکنون مشکل بیمه و بانکها حل نشده است، گفت: دشمن دشمن است و دشمنی خود را هم پنهان نمی‌کند و ما باید هشیار باشیم و در مقابل دشمن متحد و ثابت قدم بایستیم.

وی تصریح کرد: امیدوارم خداوند شر آل سعود را از سر مسلمانان باز کند

خاتمی به پنجم مرداد 1367 سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد اشاره کرد و گفت: پنجم مردادماه یکی از روزهای غرور آفرین مردم و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام کارنامه درخشانی در هشت سال دفاع مقدس دارند، تصریح کرد: پس از پذیرش قطعنامه از طرف جمهوری اسلامی ایران منافقین با حمایت آمریکا و صدام در یک توطئه از پیش طراحی شده به خاک کشورمان حمله کردند که با هشیاری مردم و رزمندگان اسلام شکست مفتضحانه خوردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به روز کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: در کشور ما آموزش عالی رشد خوبی داشته است اما فارغ‌التحصیلان از لحاظ یادگیری و فنی یا حرفه‌ای ضعیف هستند که لازم است مسئولان توجه بیشتری به این مسئله داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: ارتقای حرفه و یادگیری فن و حرفه از تاکیدات مقام معظم رهبری است.

خاتمی بر لزوم ادای مالیات به عنوان یک واجب و تکلیف اشاره کرد و گفت: مردم زنجان در این زمینه به تکالیف خود آشنا هستند و وضعیت مطلوب است.

وی با بیان اینکه در بیشتر کشورها مملکت با پول مالیات اداره می‌شود، ابراز کرد: اگر مملکت با پول نفت اداره شود یعنی اقتصاد آن کشور بیمار است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان تصریح کرد: دولت باید به طور شایسته از کسانی که درآمد بالایی دارند مالیات دریافت کند و کشور را با مالیات اداره کند.

وی به روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای اشاره کرد و گفت: مسئولان و مردم باید توجه بیشتری به این ورزش کنند چرا که با احیای این ورزش جوانمردی تقویت می‌شود و به عنوان ورزش نیز محسوب می‌شود.

خاتمی سالروز برگزاری نخستین نمازجمعه گرامیداشت و گفت: امروز نماز جمعه در بیش از 870 شهر کشور هر هفته برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه لازم و واجب است امام جمعه در نماز جمعه مردم را به رعایت قوای الهی دعوت کند، تصریح کرد: خطبه‌های نماز جزو نماز جمعه است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه نماز انسان را از مخالفت با اوامر الهی باز می‌دارد، بیان کرد: روش و عملکرد تمام مسلمانان بر محور توحید است و کمال انسان به تقوا است.

منبع: تسنیم

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید