نسخه ۱۰۱ هزار پوندی ویژه از بی ام و M5 | اتاق خبر
کد خبر: 360872
تاریخ انتشار: 2 مرداد 1395 - 11:01
بی ام و از آخرین محصول از نسل F10 سری M5 پرده برداری کرد. اتومبیلی مسابقه ای با قدرت بیشتر که تولیدش به ۲۰۰ دستگاه با قیمت هر کدام ۱۰۰۹۹۵ پوند محدود میشود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  carmagazine ، اگر نسخه M5 Jahre که به مناسبت سی امین سالگرد اولین M5 تولید شده بود را به یاد داشته باشید در این مدل نیز کمابیش همان مسیر طی شده است. یک موتور ۴٫۴ لیتری تویین توربوی V8 با قدرت ۵۹۲ اسب بخار و گشتاور ۵۱۶ فوت پوند. یعنی ۲۵ اسب بخار افزایش نسبت به نسخه سی امین سالگرد و ۴۰ اسب بخار افزایش نسبت به نمونه استاندارد M5.

نسخه 101 هزار پوندی ویژه از بی ام و M5

نسخه ۱۰۱ هزار پوندی ویژه از بی ام و M5

سرعت نسخه مسابقه ای یا به اختصار CE (Competition Edition) به طور الکترونیکی تا ۱۵۵ مایل بر ساعت محدود شده اما صفر تا صد آن ۳٫۹ ثانیه است، یعنی فقط دو دهم ثانیه بیشتر از آئودی RS6 پرفورمنس ادیشن. با اصلاح سیستم ECU و برنامه ریزی مجدد آن عملکرد دو توربوشارژر نیز محسوس تر شده، ضمن اینکه اگزوزهای اسپرت نیز چند اسب بخار بر قدرت خودرو افزوده اند.

از جمله ویژگی های فنی این مدل استفاده از فنرهای سخت تر، میله های آنتی رول ضخیم تر و کمک فنرهای الکترونیکی میباشد. دیگر نقاط قوت مدل CE چابک تر و تیزتر شدن خودرو نسبت به نسخه استاندارد M5 میباشد. دیفرانسیل سری M اصلاح شده نیز به خوبی میتواند دود تایرها را دربیاورد. تایرهایی که خود به اندازه کافی ضخامت دارند تا قدرت خروجی موتور V8 تویین توربو را تحمل کنند.

تمام نسخه های M5 CE به طور استاندارد از چرم مشکی مرینوس در تودوزی خود بهره میبرند. به علاوه رینگ آلیاژی ۲۰ اینچی خاکستری رنگ، چراغ های LED هماهنگ (در تاریکی به طور خودکار روشن میشوند)، دوربین عقب، درب صندوق عقب برقی، صندلی های گرم شونده و سیستم صوتی بنگ اند اولافسون به قیمت ۳۳۰۰ پوند از دیگر امکانات این اتومبیل میباشد.

نسخه 101 هزار پوندی ویژه از بی ام و M5

نسخه ۱۰۱ هزار پوندی ویژه از بی ام و M5

برخی قطعات ویژه M پاور مانند اسپویلرهای فیبرکربنی و دیفیوزرهای عقب بر ابهت ظاهری آن افزوده اند. و در نهایت دو رنگ برای این بی ام و در دسترس است؛ سفید استخوانی و مشکی کربنی. اگر طالب یکی از این خودروها هستید بهتر است هرچه زودتر به نزدیک ترین نمایندگی بی ام و مراجعه کنید، چون احتمالا فقط تعداد اندکی از آنها هنوز باقی مانده باشند.

 

منبع : اخبار خودرو

نظرات
ADS
ADS
پربازدید