اجرای قانون پیش فروش ساختمان کلاهبرداری دراین حوزه را کاهش می دهد | اتاق خبر
کد خبر: 361045
تاریخ انتشار: 3 مرداد 1395 - 17:08
معاون دادستان رشت با تأکید بر لزوم اجرای قانون پیش فروش ساختمان گفت: کلاهبرداری در خرید و فروش ساختمان جزء ۱۰ جرم اول استان بوده و اجرای قانون فوق کلاهبرداری در این حوزه راکاهش می دهد.

اتاق خبر:اسرافیل ملکی با بیان اینکه کلاهبرداری در خرید و فروش ساختمان جزء ۱۰ جرم اول استان بوده است اظهار کرد: متاسفانه بسیاری از مردم به دلیل نبود آگاهی لازم در پیش خرید ساختمان متضرر می شوند که با اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان در استان، از خسارات احتمالی چنین معاملاتی مصون باقی می مانند.

وی افزود: با اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان که با همکاری دادگستری و اداره کل راه و شهرسازی صورت می گیرد، صدور شناسنامه فنی و پروانه ساختمان از سوی شهرداری، پیش فروش و پیش خرید ساختمان قانونمند می شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستانی تصریح کرد: طبق اجرای قانون فوق، پیش خریداران در انجام معاملات از طریق دفاتر رسمی اسناد اقدام می کنند و با تامین تمهیدات لازم از سوی این دفاتر ، بیمه ساختمان ها اجرایی خواهد شد و در صورت اینکه پیش فروشان مرتکب تخلفی شوند از سوی شرکت بیمه خسارات وارده به پیش خریداران پرداخت می شود.

این مسئول با اشاره به پیش بینی های قانونگذار در قانون پیش فروش ساختمان گفت: تبلیغات پیش فروش ساختمان ها پس از اخذ مجوز از اداره راه و شهرسازی و ثبت در دفاتر اسناد رسمی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما انجام می شود.

ملکی افزود: در صورتی که دفاتر معاملات املاک نسبت به این قانون بی توجهی کنند و مرتکب تخلف شوند پروانه کسب آن ها باطل می شود.

این مسئول تاکید کرد: تنها مراجع رسمی برای معاملات پیش فروش ساختمان دفاتر ثبت اسناد رسمی هستند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید