پیروزی ارزشمند ایران برابر مجارستان | اتاق خبر
کد خبر: 361323
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1395 - 19:28
المپیاد شطرنج نوجوانان
تیم ملی شطرنج نوجوانان ایران در دیداری حساس مجارستان را شکست داد.

المپیاد شطرنج زیر 16 سال

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، المپیاد جهانی زیر 16 سال شطرنج با برگزاری دور چهارم ادامه پیدا کرد و ملی پوشان ایران روی میز 2 موفق به شکست حریف سرسخت خود با نتیجه 3 بر 1 شدند. آرش طاهباز و پرهام مقصودلو دو پیروزی ایران را به دست آوردند و دو دیدار دیگر مساوی شد.

آرش طاهباز که از ابتدا توانسته بود از حریف پیشی بگیرد با بازی خوب خود به اولین برد ایران دست یافت. آرین غلامی و علیرضا فیروزجاه نیز برابر حریفان خود مساوی کردند.

اما در جذاب ترین دیدار، پرهام مقصودلو نشان داد که چرا و چگونه در 15 سالگی استاد بزرگ شده است. شطرنجباز میز یک ایران در شرایطی که تا پایان بازی تحت فشار حریف با مهره سفید قرار داشت دست از جنگندگی نکشید و با وجود این که با تساوی پیروزی ایران حتمی می شد به یک پیروزی شیرین دست یافت تا ایران 3-1 پیروز شود.مقصودلو با این پیروزی به ریتینگ قابل توجه 2571 رسید تا یک گام دیگر به ریتینگ 2600 نزدیک شده باشد.

ایران با این پیروزی از 4 بازی 7 امتیازی شد و به جمع مدعیان بازگشت. روی میز یک مسابقات ارمنستان و روسیه به تساوی دست یافتند تا در کنار ایران سه تیم 7 امتیازی بالای جدول باشند. حریف ایران در دور پنجم یکی از تیم‌های قدرتمند ارمنستان یا روسیه خواهد بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید