نخستین محصول مشترک پژو و ایران خودرو ۲۰۰۸ است | اتاق خبر
کد خبر: 361329
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1395 - 09:17
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت : نخستین محصول مشترک پژو و ایران خودرو به نام ۲۰۰۸ در اسفند ماه سال جاری رونمایی و روانه بازار می شود

به گزارش اتاق خبر ، هاشم یکه زارع در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به همکاری مشترک پژو و ایران خودرو در شرایط پساتحریم گفت: نخستین محصول مشترک پژو و ایران خودرو به نام ۲۰۰۸ در اسفندماه سال جاری رونمایی و روانه بازار می شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، با اشاره به قراردادهای دیگر این شرکت با خودروسازی های مطرح دنیا،افزود:ایران خودرو در حال مذاکره با شرکت سوزوکی و بنز است،که با شرکت بنز قرارداد موتور و خدمات پس از فروش نهایی شده است و مقرر شده که دو شرکت مشترک یکی شرکت تولیدی و دیگری شرکت فروش و خدمات پس از فروش راه اندازی شود.

در شرکت تولیدی مشترک بین بنز و ایران خودرو  ۵۱ درصد از سهام مربوط به ایران و ۴۹ درصد مربوط به بنز است

یکه زارع ،ادامه داد:در شرکت تولیدی ۵۱ درصد از سهام مربوط به ایران و ۴۹ درصد مربوط به بنز است و در شرکت خدمات پس از فروش نیز ۵۱ درصد سهام مربوط به بنز و ۴۹ درصد ایران است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو،با بیان اینکه مجموعا ایران خودرو با شش شرکت خارجی در حال مذاکره برای انعقاد قرارداد است، تصریح کرد:ایران خودرو با شرکت رنو، یک شرکت اروپایی و ژاپنی دیگر درحال انعقاد قرارداد است و در یکسال پایانی دولت یازدهم این قراردادها حتما نهایی می شود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید