پرداخت 68 میلیارد و 249 میلیون ریال خسارت شخص ثالث در روز | اتاق خبر
کد خبر: 361439
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 00:45
به گفته مدیربیمه های اتومبیل بیمه ایران در سه ماه نخست امسال و از محل بیمه نامه های شخص ثالث، به طور میانگین روزانه بیش از 68 میلیارد و 249 میلیون ریال به زیان دیدگان حوادث رانندگی خسارت پرداخت کرده‌ایم.

اتاق خبر: عباس فراشیانی با اشاره به اینکه هیچ شرکت بیمه داخلی قادر به پرداخت این میزان خسارت به بیمه‌گذاران خود نیست، افزود: در مجموع در سه ماهه اول سال جاری بیش از شش هزار و ۳۴۷ میلیارد ریال به زیان دیدگان حوادث رانندگی خسارت پرداخت شده که در نوع خود یک رکورد به شمار می رود.

وی افزود: البته وظیفه اصلی شرکت‌های بیمه، پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران و زیان دیدگان بوده و این امری طبیعی است، اما باید یادآور شویم منابع مالی در اختیار شرکت‌های بیمه به خصوص بیمه ایران به عنوان تنها بیمه گذار دولتی در کشور، جزیی از دارایی‌های عمومی است و نباید این منابع که در اقتصاد کشور بسیار تاثیر گذار بوده را با بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، بی دلیل از دست بدهیم.

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه ایران دلیل اصلی آمار تصادفات بیمه گذاران این شرکت را رعایت نکردن حق تقدم عنوان کرد و افزود:متاسفانه بسیاری از رانندگان وسایط نقلیه عمومی وخصوصی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توجه کافی نداشته و به همین دلیل به خود و دیگران آسیب وارد می‌کنند.

وی افزود:همچنین رتبه های دوم و سوم آمار بالای تصادفات بیمه‌گذاران از سوی مقامات انتظامی عدم توجه به جلو و توانایی در کنترل وسایط نقلیه عنوان شده است که به طور حتم در صورت رعایت این موارد، از تعداد تصادفات رانندگی در کشور کاسته خواهد شد.

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه ایران درخصوص آمار تصادفات بیمه‌گذاران این شرکت در استان های کشور نیز گفت:استان تهران با ثبت ۲۲ هزارو ۱۵۸ فقره حادثه، رتبه نخست تصادفات رانندگی بیمه گذاران شرکت در کشور را به خود اختصاص داده و استان‌های خراسان رضوی با هفت هزار و ۵۸۱ فقره و آذربایجان شرقی با سه هزار و ۹۸۷ فقره در رتبه های بعدی قرار دارند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید