ونگر پدر دوم من است | اتاق خبر
کد خبر: 361684
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 19:10
فابرگاس:
هافبک اسپانیایی چلسی از آرسن ونگر به عنوان پدر فوتبالی و تاثیرگذارترین مربی‌اش نام برد.

ونگر

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فصل جدید لیگ برتر انگلیس در حالی آغاز می‌شود که سسک فابرگاس هافبک اسپانیایی چلسی تنها بازیکنی است که زیر نظر چهار مربی بزرگ یعنی ژوزه مورینیو، آرسن ونگر، پپ گواردیولا و آنتونی کونته بازی کرده است.

فابرگاس که محصول آکادمی لاماسیا است با توصیه ونگر راهی آرسنال شد و هشت فصل زیر نظر این مربی فرانسوی فوتبال بازی کرد. در ادامه بار دیگر به بارسلونا بازگشت و چند فصلی زیر نظر گواردیولا سپری کرد تا در ادامه راهی چلسی شود و زیر نظر مورینیو، اولین قهرمانی خود در لیگ برتر را تجربه کند. او اکنون شاگرد آنتونی کونته ایتالیایی در چلسی است. 

فابرگاس در مورد فصل جدید لیگ برتر انگلیس گفت: آرسن ونگر به احتمال زیاد تاثیرگذارترین مربی دوران فوتبال من بوده است که شانس بازی کردن به من داد. شانسی که هر فوتبالیست جوان برای رسیدن به آن تلاش می‌کند. بعد از آن به خودتان بستگی دارد که پاسخ اعتماد مربی‌تان را بدهید و خودتان را اثبات کنید. وقتی 16 سال داشتم، مدنظر ونگر قرار گرفته بودم. او من را بازیکن بهتری کرد و در واقع مثل پدر دوم برای من بود. امروزه چنین رفتاری مربیان با بازیکنان ندارند و همه به کسب نتیجه فکر می‌کنند.

آرسنال در حالی برای اردوی پیش فصل خود راهی آمریکا شده است که پر مرتساکر، مدافع آلمانی خود را در اختیار نخواهد داشت. ممکن است این بازیکن به دلیل مصدومیت شروع فصل لیگ برتر را از دست بدهد. همچنین الکس اوکسلید چمبرلین و دنی ولبک، دیگر مصدومان آرسنال برای شروع فصل جدید خواهند بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید