۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور فعال است | اتاق خبر
کد خبر: 361698
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 20:14
مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی آذربایجان غربی از فعالیت ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور خبر داد.

اتاق خبر: علی یزادنی بعد از ظهر سه شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با بیان اینکه در زمان حاضر ۷۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی مشغول واگذاری زمین به متقاضیان هستند افزود: از این تعداد ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی در آذربایجان غربی واقع شده است.

وی فعال سازی واحدهای تولیدی و صنعتی راکد را از رویکرد های سالجاری این نهاد عنوان کرد و اظهارداشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امسال ۱۰ هزار واحد صنعتی راکد و زیرظرفیت کشور به چرخه تولید باز می‌گردند.

یزدانی با اعلام اینکه طرح های صنعتی راکد و نیمه فعال بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز در اولویت فعال سازی و اعطای تسهیلات در جهت ادامه فعالیت قرار دارند گفت: در صورت فعال سازی این واحد برای بیش از ۱۸۵ هزار اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به تفاهم نامه ترکیه در خصوص ایجاد شهرک صنعتی مشترک با ایران در آذربایجان غربی افزود: بازدیدهای از ترکیه صورت گرفته و در این راستا شهرک صنعتی فاز ۳ ارومیه در آذربایجان غربی و همچنین شهرک صنعتی در آذربایجان شرقی جهت سرمایه‌گذاری مشترک پیش‌بینی شده که امید است این حرکت به نتیجه برسد.

یزدانی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: در این رابطه، ایشان اجرای این سیاست‌ها را برای سه قوه، اصحاب رسانه، سرمایه‌گذاران، تشکل‌های مردم نهاد و عموم مردم جامعه واجب دانسته و بر حمایت از تولیدات داخلی تاکید کردند.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، دولت نیز خود را مکلف به اجرای این سیاست‌ها دانسته و فردا چهاردهمین جلسه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید در تهران برگزار می‌شود.

معاون امور هماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم نبود نقدینگی را از مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی  و صنعتی استان برشمرد و گفت: مشکل عمده واحده های صنعتی و تولیدی نبود سرمایه در گردش است که امیدواریم این مسئله با اجرای طرح های ویژه  و تامین بخشی از این سرمایه درگردش برطرف شود.

نادر صفرزاده افزود: با توجه به برنامه ششم توسعه در زمینه خروج از رکود برنامه هایی برای اجرایی شدن آن در استان در دست عملیاتی شدن هست که امیدواریم موجب رونق بخش اقتصادی استان شود.

معاون امور هماهنگی اقتصادی و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات و برخی ناامنی ها در برخی از کشور های همسایه ادامه داد: با وجود این مشکلات و تاثیر این نامنی ها در صادرات محصولات کشور، شاهد امنیت پایدار در کشور هستیم و باید از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را در جذب سرمایه گذاران استفاده را ببریم.

رئیس سازمان صنعت و تجارت آذربایجان غربی هم در این نشست با بیان اینکه آذربایجان غربی جزو استان‌هایی بوده که بیشترین سهم اعتبارات عمرانی به شهرک‌های صنعتی و زیرساخت‌ها اختصاص می‌یابد گفت: شهرک صنعتی فاز ۳ ارومیه به عنوان پارک سرمایه‌گذاری صنعتی مشترک با ترکیه پیش‌بینی شده و امید است سرمایه‌گذاری خارجی در این راستا شکل گیرد.

جعفر اسکندری بر ضرورت توسعه شهرک‌های صنعتی استان به ویژه شهرک صنعتی فاز ۳ ارومیه تاکید کرد و ادامه داد: در راستای اختصاص زمین‌های مناسب و توسعه زیرساخت‌ها گام‌های خوبی برداشته شده و امید است خدمات در خور شان صنعتگران و تولیدکنندگان استان ارائه شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید