مقایسه ای متفاوت بین تویوتا RAV4 و هوندا CR-V | اتاق خبر
کد خبر: 361935
تاریخ انتشار: 7 مرداد 1395 - 14:08
در کلاس اس یو وی های کامپکت دو خودرو تویوتا RAV4 و هوندا CR-V یکه تاز بازار هستند. CR-V سالها است که عنوان پر فروش ترین اس یو وی آمریکا را یدک میکشد و RAV-4 نزدیک ترین رقیب آن محسوب میشود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از motortrend در کلاس اس یو وی های کامپکت دو خودرو تویوتا RAV4 و هوندا CR-V یکه تاز بازار هستند. CR-V سالها است که عنوان پر فروش ترین اس یو وی آمریکا را یدک میکشد و RAV-4 نزدیک ترین رقیب آن محسوب میشود. قیمت این دو خودرو با توجه به امکانات و تجهیزات آنها بین ۲۳ تا ۳۶ هزار دلار میباشد.

شش دلیل برای خرید تویوتا RAV4

 • پیشرانه هیبریدی
تویوتا RAV4

تویوتا RAV4

تویوتا RAV4 تنها اتومبیلی در کلاس خود میباشد که به صورت هیبریدی عرضه میشود و تنها این اواخر بوده که شایعاتی درباره نیسان روگ هیبریدی نیز شنیده میشود. پیشرانه هیبریدی نه تنها مصرف سوخت تویوتا را باز هم پایین تر می آورد بلکه موجب شتاب گیری بهتر آن نیز شده است. البته این درست است که RAV4 هیبرید دارای محفظه بار کمتری نسبت به نسخه عادی است اما این اختلاف چندان هم زیاد نیست.

 • مصرف سوخت کمتر
تویوتا RAV4

تویوتا RAV4

در خصوص RAV4 یک ضرب المثل وجود دارد و آن اینکه این خودرو با بوی بنزین هم کار میکند. مصرف سوخت پایین RAV4 زبانزد همه است و این موضوع حتی برای موتور شش سیلندر آن هم صدق میکند. مصرف سوخت ترکیبی تویوتا ۷٫۱ لیتر در صد کیلومتر است و این در حالی است که هوندا دقیقا یک لیتر بیشتر در هر صد کیلومتر سوخت مصرف میکند.

 • تنوع رنگ بهتر
تویوتا RAV4

تویوتا RAV4

برای خیلی ها رنگ خودرو فاکتور مهمی در هنگام خرید است و تویوتا در این مورد دست شما را بازتر گذاشته است. به خصوص در نسخه SE با پرداخت ۶۰۰ دلار اضافه میتوانید هرکدام از رنگ های فیروزه ای، سفید و مشکی با رنگ نقره ای در حاشیه پایین و آینه های خودرو را انتخاب کنید.

 • چراغ های LED جلو
تویوتا RAV4

تویوتا RAV4

در نسخه های SE و لیمیتد فیس لیفت جدید RAV4 چراغ های جلو از نوع LED افزوده شده است. در جایی که هوندا چراغ های هالوژنی ارتقا یافته را پیشنهاد میکند چراغ های LED از کیفیت نور و کارایی به مراتب بالاتری برخوردار است.

 • صندلی های اسپرت جلو
تویوتا RAV4

تویوتا RAV4

RAV4 SE از صندلی های چرمی مارک سافتکس بهره میبرد. اما این مورد و همچنین تنظیم برقی آنها در شش جهت ویژگی خاص این صندلی ها نیست. به گفته سازنده این صندلی های اسپرت بسیار نرم و راحت بوده و در سواری حداکثر حمایت ممکن از سرنشین را به عمل می آورد. طی هزاران مایل رانندگی با هر دو خودرو به ما ثابت شده که هرچند صندلی های CR-V هم راحت میباشد اما احساس لذتی که از نشستن روی صندلی تویوتا به شما دست میدهد فراتر از اینهاست.

 • راحتی صندلی های عقب
تویوتا RAV4

تویوتا RAV4

البته این بستگی به استفاده شما از صندلی های عقب دارد اما هرطور حساب کنید به دو دلیل عمده راحتی صندلی های عقب در تویوتا بیشتر است. اول اینکه شیب پشتی صندلی ها قابل تنظیم است و در هوندا به دلیل نوع طراحی محفظه چرخ ها و برخورد صندلی به آنها این امکان چندان مناسب نیست و دوم محل قرارگیری کنسول وسط میباشد که دقیقا جایی قرار دارد که دست شما به طور طبیعی برای استراحت قرار میگیرد؛ با مناسب ترین زاویه.

.


.

شش دلیل برای خرید هوندا CR-V

 • ویژگی های بارگیری مناسب
هوندا CR-V

۲۰۱۶ Honda CR-V

هر دو رقیب از صندوق جاداری برخوردار هستند و یکی از دلایل فروش بالای آنها همین جادار بودن محفظه بار میباشد. دریچه بارگیری هم در دو خودرو از طراحی خوبی برخوردار بوده که موجب ورود ساده تر بارهای حجیم به داخل خودرو میشود. اما در جایی که صندلی های ردیف عقب تا میشوند هوندا برگ برنده خود را رو میکند. CR-V تنها اتومبیل در کلاس خود میباشد که صندلی های آن از داخل صندوق عقب تا میشوند و دیگر نیازی نیست برای این کار به داخل کابین رفت و با مشقت صندلی ها را تا کرد. تنها کافی است دسته تعبیه شده در صندوق را بکشید تا صندلی ها به طور خودکار تا شوند و برای برگشت به حالت اول یکبار دیگر این عمل را تکرار کنید.

 • لذت رانندگی
هوندا CR-V

۲۰۱۶ Honda CR-V

وقتی صحبت از لذت رانندگی باشد CR-V قطعا بین دو کراس اوور برتر جهان قرار میگیرید و فقط مزدا CX-5 از پس آن برمی آید. فرمان پذیری بسیار خوب آن باعث شده هوندا نرم تر و مانورپذیر تر باشد. CR-V با اتکا به سیستم AWD خود ظرف مدت ۸٫۳ ثانیه از صفر به صد کیلومتر میرسد که در مقایسه تویوتا زمان ۸٫۷ ثانیه را ثبت نموده است.

 • گیربکس CVT نرم
هوندا CR-V

۲۰۱۶ Honda CR-V

وقتی هوندا عرضه موتورهای تنفس طبیعی در CR-V را همراه با گیربکس CVT اعلام کرد، قول یک رانندگی نرم و بدون لرزش های ناشی از تعویض دنده را داد. در عمل نیز همین گونه شده و این کراس اوور چهار سیلندر بسیار خوب در این زمینه واکنش نشان میدهد. RAV4 در مدل غیرهیبریدی خود با گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته و در مدل هیبریدی با گیربکس CVT عرضه میشود که باز هم به پای هوندا نمیرسد.

 • فناوری لین واچ (LaneWatch)
هوندا CR-V

۲۰۱۶ Honda CR-V

کارشناسان صنعت خودرو فناوری لین واچ به کار رفته در هوندا را واقعا نوآورانه میدانند. اما چیزی که در این فناوری شما را شیفته خود خواهد کرد قابلیت تشخیص نقاط کور آن میباشد. دو دوربین تعبیه شده روی آینه های بغل به خوبی تمام محیط اطراف خودرو را تصویربرداری کرده و در تمام لحظات در مانیتور داخل کابین پخش میکنند. بدین ترتیب راننده میتواند در خصوص زمان مناسب برای تغییر مسیر تصمیم بهتری اتخاذ کند. با اینکه این فناوری هنوز نمیتواند به طور کامل جایگزین حواس راننده شود اما بسیار مفید و کاربردی میباشد.

 • قابلیت های بالای دینامیکی
هوندا CR-V

۲۰۱۶ Honda CR-V

در آزمون حرکت در مسیر ۸ لاتین که برای سنجش شتاب جانبی و تعادل خودرو انجام میشود هوندا بار دیگر برتری دینامیکی خود را به رخ تویوتا کشید. CR-V مسیر حرکت را ظرف مدت ۲۷٫۸ ثانیه و با شتاب جانبی متوسط g 0.6 طی نمود در حالی که تویوتا این مسیر را در ۲۸٫۶ ثانیه و شتاب جانبی متوسط g 0.57 طی کرد. در آزمون ترمز از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تا ایست کامل نیز به همین منوال هوندا برتر ظاهر شد و در مقابل خط ترمز ۱۲۴ فوتی تویوتا، خط ترمزی ۱۱۹ فوتی بجا گذاشت.

 • صفحات نمایش داخل کابین
هوندا CR-V

۲۰۱۶ Honda CR-V

سیستم ناوبری CR-V به نوعی پرچمدار کلاس خود محسوب میشود اما امروزه انتظارات از نمایشگرهای لمسی خودروها فراتر از مسیریابی و نشان دادن نقشه است. برخلاف تمام رقبای این کلاس به جز سوبارو فورستر، هوندا CR-V در نسخه های EX و بالاتر از دو صفحه نمایش در داخل کابین استفاده میکند که مانیتور کوچک تر بالای صفحه نمایش اصلی ۷ اینچی قرار دارد. در آزمون های بلند مدت میتوان اطلاعات گوناگون و مفیدی را از طریق این دو صفحه نمایش مشاهده کرد که قابلیت انتخاب اطلاعات نمایش داده شده نیز وجود دارد. در تویوتا RAV4 فقط در نسخه SE با قیمت پایه ۳۰ هزار دلار است که صفحه نمایش ۷ اینچی به جای نمونه ۶٫۱ اینچی موجود در باقی نسخه ها نصب شده است.

منبع : اخبار خودرو

نظرات
ADS
ADS
پربازدید