حدس و گمان ها درباره قلب تپنده تویوتا سوپرا | اتاق خبر
کد خبر: 361958
تاریخ انتشار: 7 مرداد 1395 - 18:46
شایعات و اخبار در خصوص نسل جدید تویوتا سوپرا هنوز هم داغ است و آخرین این اخبار مربوط به پیشرانه این خودرو میشود. یک موتور ۳ لیتری V6 تویین توربو که با کد ۹۴۳F شناخته شده و گویا قرار است در نسل پنجم لکسوس GS نیز استفاده شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  topspeed، باید دید این موتور چه ویژگی ها و ظرفیت هایی دارد، چرا که بسیاری از رقبا در این کلاس از موتورهای مشابه بهره میگیرند و این انتظار به طور جدی از جانشین تویوتا سوپرای افسانه ای میرود که فراتر از تمام رقبای خود ظاهر شود. اما همین مطلب نشان میدهد سوپرا تفاوت های بسیار زیادی با تویوتا GT 86 خواهد داشت که در حال حاضر از موتور ۲ لیتری چهار سیلندر بهره میگیرد.

 تویوتا سوپرا

تویوتا سوپرا

البته از آنجایی که هنوز هیچ یک از این موارد توسط تویوتا یا لکسوس تایید نشده، تمام مطالب فوق در حد حدس و گمان باقی خواهد ماند و با توجه به تلاش روز افزون خودروسازها برای تولید موتورهای جمع و جور تر و پاک تر امکان هر تغییری در این خصوص وجود دارد. البته در صورتی که تویوتا از این پیشرانه استفاده کند با یک تیر دو نشان زده است. هم یک گزینه جدید برای لکسوس GS خواهد داشت و هم یک موتور مناسب برای تویوتا سوپرا. این یک سناریوی برد برد برای تویوتا محسوب میشود که میتواند بر اساس آن جان تازه ای هم به لکسوس GS بخشیده و برای آن در کلاس کوپه های اسپرت جایگاه بهتری دست و پا کند.

با توجه به اینکه نسل جدید سوپرا به صورت هیبریدی عرضه خواهد شد انتظار میرود موتور درونسوز آن قدرتی و گشتاوری در حدود ۴۰۰ اسب بخار و ۳۲۵ فوت پوند داشته باشد تا بتواند سایر رقبا را به هماوردی دعوت کند. در هر صورت اخبار رسیده حاکی از آن است که تویوتا در هفته های آتی اطلاعاتی را در این خصوص منتشر خواهد کرد تا پرده ابهام تا حدودی از ماجرای جذاب سوپرا کنار رود.

منبع : اخبار خودرو

نظرات
ADS
ADS
پربازدید