برنامه ریزی بسیج سازندگی برای ایجاد 70 هزار شغل در کشور | اتاق خبر
کد خبر: 362494
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1395 - 06:42
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت، این سازمان امسال برای ایجاد 70 هزار شغل در کشور برنامه ریزی کرده است.

اتاق خبر: سردار «نعمان غلامی» یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران در بهشهر افزود: تمرکز ایجاد این تعداد شغل بر صنایع تبدیلی است و برای این منظور در هر شهرستان یک قطب صنایع تبدیلی به عنوان الگو ایجاد خواهد شد.
وی گفت: ضرورت تمرکز بر صنایع تبدیلی در هر شهرستان و ایجاد یک قطب صنایع تبدیلی به عنوان الگو، با بررسی تخصصی و کارشناسی مسئولان استانی بر روی محصولات دارای ضایعات انجام می شود تا با فرآوری و صنایع تبدیلی آن ضایعات حذف و سود حداکثری نصیب کشاورزان شود.
وی با اعلام این که منابع اعتباری برای انجام این کار پیش بینی شده است، افزود: حداقل 40 هزار واحد کوچک را با اعتباری میان پنج تا 30 میلیون تومان برای هر واحد در کل کشور ایجاد می کنیم.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور سهم مازندران را از فرصت های شغلی پیش بینی شده پنج هزار شغل اعلام کرد و گفت، 33 میلیارد تومان هم اعتبار و تسهیلات برای آن در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در جلسه شورای اداری و جلسه توجیهی قطب های صنایع تبدیلی در بهشهر نیز با بررسی های کارشناسی شده و با توجه به اینکه 13هزار هکتار باغ انار وحشی و خودرو در منطقه وجود دارد و کشاورزان هم باغ انار دارند، مقرر شد در این منطقه قطب تولید رب انار ایجاد شود.
او ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی و تامین تسهیلات لازم، در یک بازه زمانی مناسب، رب انار بهشهر تولید و روانه بازار شود.
شهرستان 160 هزار نفری بهشهر در شرق مازندران واقع است.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید