محمود مشحون: جوانان با قهرمانی در آسیا به تعهد خود عمل کردند | اتاق خبر
کد خبر: 362795
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1395 - 16:39
کادر فنی جوانان تغییر نمی کند؛
رئیس فدراسیون بسکتبال با تاکید بر اینکه تیم جوانان با قهرمانی در آسیا به تعهد خود عمل کرد، گفت: برای اعزام به مسابقات جهانی، کادر فنی تغییر نمی‌کند و بهترین تدارکات را هم خواهیم داشت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمود مشحون با یادآوری اینکه تیم بسکتبال جوانان ایران در دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و اینگونه صاحب سهمیه جهانی شد، اظهار داشت: تیم اعزامی به دوره گذشته مسابقات، پتانسیل بالایی داشت با این حال در مسابقات جهانی یونان به خاطر برخی مسائل و ناملایمات نتوانست آن گونه که انتظار می رفت، عمل کند، اما امیدواریم در دوره پیش روی مسابقات جهانی عملکردی به خوبی مسابقات تهران را از جوانان‌مان شاهد باشیم.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد تیم بسکتبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا از بسیاری جهات رضایت‌بخش بود، در مورد دو باخت این تیم در مرحله مقدماتی مقابل تیم هایی که در نهایت برتری برابر همان تیم ها مجوز جهانی شدن و قهرمانی را به تیم ایران داد، توضیح داد.

رئیس فدراسیون بسکتبال در این رابطه یادآور شد: تیم بسکتبال جوانان پیش از حضور در این رقابت ها به جز تمریناتی که در تهران داشت در اردوی دیگری شرکت نکرد، تنها یک اردو در خراسان رضوی و اردوی سه روزه در ارمنستان داشت که قطعا تدارکات کاملی برای تیمی که محیای حضور در مسابقات انتخابی جهان می شود، به حساب نمی آید. البته قرار بود این تیم اردویی تدارکاتی هم در ترکیه داشته باشد که به ناچار و به خاطر مسائل پیش آمده در این کشور لغو شد.

مشحون تصریح کرد: بنابراین تمام دیدارهایی که تیم بسکتبال جوانان در مرحله مقدماتی برگزار کرد، حکم دیدارهای تدارکاتی برای این تیم داشت. به همین دلیل ما در این مرحله مقابل کره جنوبی و ژاپن باختیم اما همین تیم ها را در نیمه نهایی و فینال شکست دادیم، علاوه بر این تیم ایران، چین مدافع عنوان قهرمانی را هم شکست داد در حالی که چینی ها بار فنی خیلی بالایی داشتند و آنطور که من شنیده ام با ۳۰ بازی تدارکاتی به ایران آمده بودند.

وی در ادامه تاکید کرد: تیم بسکتبال جوانان با قهرمانی در آسیا به تعهد خود برای به اهتزاز درآوردن پرچم ایران عمل کردند.

رئیس فدراسیون بسکتبال در رابطه با اینکه برنامه این فدراسیون برای اعزام تیم جوانان به مسابقات جهانی ۲۰۱۷ مصر چیست و آیا کادر فنی تغییری خواهد کرد؟ گفت: دلیلی برای تغییر در کادر فنی نداریم. مربیان تیم جوانان دو سال زحمت کشیدند و تیم را با شایستگی قهرمان آسیا کردند. قطعا با همین مربیان، کار آماده سازی تیم برای حضور در مسابقات جهانی ادامه پیدا خواهد کرد. به زودی برنامه ریزی لازم برای آماده سازی جهانی جوانان انجام می شود. قطعا بهترین تیم را راهی مصر می کنیم و به طور حتم تدارکات لازم را پیش از این اعزام پیش بینی خواهیم کرد.

مشحون همچنین در رابطه با تیم ملی که همزمان با مسابقات جوانان آسیا در رقابت های جام ویلیام جونز شرکت کرد و با ۵ برد و ۳ باخت به عنوان چهارم دست یافت، اظهار داشت: البته تیم اعزامی به این مسابقات، تیم ملی ایران نبود بلکه ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه به چین تایپه اعزام شدند تا محک بخورند و از میان آنها بتوانیم ترکیب تیم ملی برای مسابقات فیباچلنج را انتخاب کنیم. تیم اعزامی به این رقابت ها هم با هدایت شاهین‌طبع از توانایی کامل خود استفاده کرد؛ از نتایج به دست آمده هم ناراضی نیستیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال در رابطه با آغاز اردوهای تیم ملی برای حضور در مسابقات فیباچلنج که تهران شهریور ماه میزبانی آن را برعهده دارد، گفت: طی این یکی دو روز اردونشینان تیم معرفی می شوند تا تمرینات تیم به زودی آغاز شود. فهرست شرکت‌کنندگان در مسابقات هنوز نهایی نشده، اما قطعا بخشی از تیم های شرکت‌کننده آسیایی هستند و احتمالا تعدادی از تیم ها هم خارج از قاره آسیا خواهند بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید