خودروی جایگزین مازراتی mc12 (+عکس) | اتاق خبر
کد خبر: 362901
تاریخ انتشار: 13 مرداد 1395 - 23:55
تقریبا حدود یک دهه از زمان ارائه ابرخودروی مازراتی mc12 از سوی این خودروساز ایتالیایی می گذرد. اینک پس از سپری شدن این مدت، هارالد وستر رئیس این غول خودرویی قصد دارد جانشین مناسبی برای این مدل پیدا کند، اما آیا امکان تکرار چنین موفقیتی برای این خودروساز ا

به گزارش اتاق خبر  به نقل از "اتوکار"، مازراتی قصد دارد نسخه‌های لیمیتدی را مانند mc12 تولید کند اما هنوز زمان تولید نسخه‌های جایگزین فرا نرسیده است. از طرفی سوال اساسی این است که جانشین های آتی mc12 چه تغییراتی کرده و چه شکل و شمایلی پیدا خواهند کرد.

mc12 که یکی از زیباترین و عملکردی‌ترین خودروهای این شرکت به شمار می‌آید و مدل تغییر شکل یافته فراری انزوست که تنها 50 دستگاه از آن ساخته شده است.

کدام خودرو جایگزین mc12 مازراتی می‌شوندکدام خودرو جایگزین mc12 مازراتی می‌شوند

قرار است در دور بعد مازراتی تمامی فرآیند تولید نسخه‌های اسپورتش را در کارخانه خود انجام دهد. با این شرایط نامی از شرکت‌های دیگر روی این خودرو باقی نخواهد ماند.

کدام خودرو جایگزین mc12 مازراتی می‌شوند

این کارخانه با این شرایط و بهره‌مندی از یک هزار و 100 کارمند، توان اجرای پروژه‌های جانبی را نیز دارد.

این خودروسازی همچنین قصد دارد به زودی لوانته‌های جدیدش را وارد بازار کند. از طرفی این خودروساز تلاش دارد تا یک یا دو دستگاه از مدل مفهومی دو در "آلفیری" را به عنوان جانشینی برای گرن توریسمو تولید کند.

کدام خودرو جایگزین mc12 مازراتی می‌شوندکدام خودرو جایگزین mc12 مازراتی می‌شوند

گزارش‌ها حاکی از آن است که مازراتی قصد دارد نسخه بعدی و آلفیری را تا پایان سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه کند. مدل GT را احتمالاً در سال ۲۰۱۷ خواهیم دید و این در حالی است که تا سال ۲۰۱۸، خبری از ارائه نسخه تولیدی آلفیری نخواهد بود. قبلاً در برنامه پنج ساله کمپانی مازراتی در سال ۲۰۱۴، قرار بود که ابتدا آلفیری در سال ۲۰۱۶ از راه برسد و زمان ورود گرن‌توریسمو نیز برای سال ۲۰۱۸ درنظر گرفته شده بود.

با وجود اینکه مدت زمان زیادی از تولید مدل‌های بالا نمی‌گذرد، مدل‌های کواتروپورته و گیبلی نیز نیاز به جایگزین‌های بهتری دارند. دور از انتظار نیست که مدل‌های ارتقاء یافته این خودروها زودتر از دیگر خودروهای مورد بحث در کارخانه‌های مودنا یا تورین مازراتی ظاهر شوند.

با توجه به چشم‌اندازهای مازراتی، قراربود یک نسخه آلفا 4c با یک موتور بزرگ‌تردر خطوط کارخانه فراری ساخته شود که این طرح تا کنون به ثمر نرسیده است.

منبع: عصر ایران

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید