قهرمانی در سال ۲۰۰۸ کلید قهرمانی در جام جهانی بود | اتاق خبر
کد خبر: 363000
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1395 - 08:08
آلونسو:
هافبک سابق تیم ملی اسپانیا به بیان تجربات خود از بازی در تیم های لیورپول، رئال مادرید و بایرن مونیخ پرداخت و درباره افتخارآفرینی در تیم ملی اسپانیا نیز صحبت کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ژابی آلونسو یکی از پرافتخارترین هافبک های فوتبال جهان محسوب می‌شود. او همراه تیم ملی اسپانیا به قهرمانی در جام جهانی و دو قهرمانی در یورو دست یافت. علاوه بر این، آلونسو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و چندین قهرمانی در لیگ های آلمان و اسپانیا را در کارنامه دارد. شاید تنها نکته منفی در کارنامه فوتبالی این بازیکن، عدم قهرمانی در لیگ برتر با لیورپول بوده است. او در سال ۲۰۰۴ از رئال سوسیداد در حالی که ۲۲ سال داشت، به لیورپول رفت و خیلی زود خود را در این تیم جا انداخت و توانست قهرمانی در لیگ قهرمانان را با قرمزهای لیورپول تجربه کند.

آلونسو درباره لیورپول تیم پیشین خود گفت: یکی از مهمترین موضوعات این است که شما آدم درست را برای هر کار پیدا کنید. به نظرم یورگن کلوپ بهترین گزینه برای هدایت لیورپول بود که خیلی زود توانست با فرهنگ این باشگاه آشنا شوم. فصل گذشته در حالی که او در اکتبر به تیم اضافه شده بود، مشخصه و امضای کلوپ را در لیورپول می‌دیدیم. او توانسته است شور و شوق را به لیورپول اضافه کند. این اولین فصل او در لیورپول است که از ابتدا در این تیم حضور داشته است و امیدوارم با موفقیت همراه باشد.

او درباره حضور در لیگ های انگلیس، اسپانیا و آلمان گفت: هر لیگ و تیمی شرایط خاصی برای بازی کردن دارد. در انگلیس بازی ها فیزیکی است و شما باید مدام تکل بزنید و شوت کنید. علاقه زیادی به تماشای بازی های لیگ برتر دارم. در اسپانیا باید سریع حرکت کنید و فضا پیدا کنید. شوت‌های بلند و بازی‌خوانی بالایی داشته باشید. در آلمان خیلی مهم است با ریتم تیم جلو بروید و نظم تیمی را حفظ کنید. بعد از این همه سال زندگی کردن در آلمان و مونیخ، تجربه خیلی خوبی برای من بود. کیفیت زندگی در مونیخ فوق العاده است. بایرن باشگاه بزرگی است. بازی کردن در این تیم برای من افتخار بزرگی است. چیزی که نظر من را در مونیخ به خود جلب کرد ارتباط نزدیک با هواداران است. در لیورپول و رئال‌مادرید چنین رابطه نزدیکی با هواداران وجود ندارد.

آلونسو که در پایان جام جهانی برزیل از تیم ملی خداحافظی کرد، درباره حضور در تیم لاروخا نیز گفت: به نظر من قهرمانی در سال ۲۰۰۸ با تیم ملی اسپانیا نکته کلیدی برای موفقیت ما بود. این قهرمانی باعث شد همه ما به خودباوری و اعتمادبه نفس برسیم. به نظر من همین اعتماد به نفس باعث شد که به قهرمانی در جام جهانی و یورو برسیم. الان که به قهرمانی‌های آن سالها فکر می‌کنیم، بیشتر به بزرگی کاری که انجام دادیم پی می‌بریم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید