تسهیلات ستاد رونق تولید به ۱۶ واحد صنعتی استان قزوین پرداخت شد | اتاق خبر
کد خبر: 363081
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1395 - 15:16
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: از مجموع ۳۳۴ قرارداد منعقد شده واحدهای صنعتی با بانکها درراستای رونق تولید تاکنون ۱۶ مورد تسهیلات پرداخت شده است.

اتاق خبر: علی پرزحمت در جلسه کارگروه اشتغال استان که در باغستان تشکیل شد اظهارداشت: برای رونق دربخش تولید در شرایط پسابرجام با تدبیر دولت ۷۵۰۰ واحد مشکل دار شناسایی شدند که مقرر شد برای رونق تولید با پرداخت تسهیلات نسبت برای سرمایه درگردش و فعال کردن واحدهای با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد اقدام شود.

وی افزود: از مجموع ۱۵۲۵ واحدی که در سامانه رصد ثبت نام کردند پس از پایش و ارزیابی شرایط آنها در کارگروههای تخصصی تعداد ۴۷۷ واحد در استان قزوین انتخاب شدند که در این میان نظر مدیران بانکها نیز اتخاذ شد تا سرعت کارها افزایش یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یادآورشد: بر اساس مصوبات کارگروهها مقرر شد تعیین تکلیف بانکها در مدت ۳۰ روز انجام شود و واحدهای تولیدی شرایط دریافت و یا احراز نشدن شرایط دریافت تسهیلات را بسرعت مطلع شوند و کارها طولانی نشود.

پرزحمت اظهار داشت: بامساعدت دولت محدودیت سهیمه واحدها هم برداشته شده و استانها می توانند درصورت داشتن متقاضی تسهیلات بیشتری برای واحدها دریافت کنند و در قزوین هم ما می توانیم در صورت بودن واحدهای که شرایط لازم را دارند بیش از ۴۰۰ واحد سهمیه تعیین شده نیز به بانکها معرفی کنیم.

پرزحمت بیان کرد: با تشکیل کمیته نظارت با دقت نحوه توزیع اعتبارات و هزینه کرد آن رصد می شود تا اعتبارات بر اساس هدف گذاری انجام شده مصرف شود و مراقبت می کنیم تا این تسهیلات برای تولید، اشتغال و فعال شدن ظرفیت های نیمه کاره و رونق تولید استفاده شود.

استان قزوین در اجرای طرح عقب مانده است

وی گفت: در سراسر کشور تعداد  ۱۷۳۱ واحد در سامانه ثبت نامه کرده و ۱۴۴۰ واحد برای دریافت سرمایه درگردش معرفی شده اند که ۲۸۱ واحد آن کشاورزی است.

پرزحمت تصریح کرد: در سراسر کشور در اجرای این طرح تاکنون  ۳۳۴ قرارداد منعقد شده و ۳۱۳ واحد تسهیلات گرفته اند و در استان قزوین ۱۷ قرارداد منعقد شده و فقط ۱۶ واحد تسهیلات بانک را دریافت کرده اند.

وی یادآورشد: در این زمینه استان قزوین از سایر استانها عقب مانده و باید سرعت اجرا بیشتر شود تا بتوانیم مشکلات واحدهای صنعتی را حل کرده و سیاست های دولت را در استان با شتاب بیشتری عملیاتی کنیم.

در این جلسه پس از طرح دیدگاههای روسای بانکها برای حل برخی موانع کشوری مقرر شد نامه هایی به دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ارسال شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید