دبیرکل جامعه مهندسین: مجلس دهم شبیه مجلس ششم نخواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 363180
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1395 - 01:26
«محمدرضا باهنر» دبیر کل جامعه مهندسین گفت: مجلس دهم شبیه مجلس ششم نخواهد بود، این مجلس برخوردار از استعداد، یک مجلس کارآمد است و امیدواریم این مساله مهم در عمل تحقق یابد.

اتاق خبر: به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی جامعه مهندسین، وی در نشستی با اشاره به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و حضور اصولگرایان در این دور از مجلس گفت: هر چند که در تهران اصولگرایان برای ورود به مجلس موفق نبودند، اما اینگونه رای دادن مردم سرمایه اجتماعی خوبی برای دیگر انتخابات است.
وی با بیان اینکه از این سرمایه اجتماعی باید به خوبی استفاده کرد، گفت: رای محمدرضا عارف ظرفیت نهایی اصلاح طلبان را در مجلس دهم نشان داد.
باهنر همچنین به تحلیل نقاط ضعف و قوت دولت یازدهم پرداخت و از رکود و بیکاری به عنوان دو مشکل اصلی کشور نام برد.
وی برجام را یکی از دستاورد مهم دانست و درباره انتخاباتی شدن کشور نیز گفت: نباید فضای کشور از اکنون انتخاباتی شود، البته احزاب و تشکل ها می توانند در جلسات درون حزبی به موضوع انتخابات بپردازند و برنامه ریزی کنند.
دبیر کل جامعه مهندسین همچنین به تحلیل تحرکات رئیس دولت نهم و دهم پیش از انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و تحلیلی نیز از میزان رای رئیس دولت یازدهم در انتخابات پیش رو ارائه کرد.
باهنر در عین حال با اشاره به ریشه های کوتای نافرجام ترکیه و مواضع جمهوری اسلامی ایران گفت: مسوولان ترکیه متوجه شده اند کشورهایی که ادعای دوستی با این کشور را داشتند در ماجرای کودتا چگونه پشت آنها را خالی کردند؛ تلقی اینکه سرویس های اطلاعاتی آمریکا و غرب از جریان کودتا مطلع نبوده اند، بسیار ساده انگارانه است.
این نشست با حضور اعضای شورای مرکزی و دبیران استانی جامعه مهندسین در دفتر این تشکل سیاسی با هدف بررسی پیشنهادات اصلاحی اساسنامه، تهیه پیش نویس بیانیه و خط مشی دوسالانه و بررسی عملکرد واحدهای استانی و با توجه به برگزاری کنگره سراسری جامعه اسلامی مهندسین در روز چهارم شهریورماه برگزار شد.
در ادامه چهار کمیته با عنوان های کمیته برگزاری بررسی عملکرد دو سالانه، کمیته بررسی خط مشی و برنامه های پیشنهادی دو سالانه، کمیته بررسی اصلاحات اساسنامه و همچنین کمیته تدوین بیانیه کنگره دوازدهم تشکل شد.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید