خسارت350 میلیاردی به منطقه مغان دراثر زلزله | اتاق خبر
کد خبر: 363206
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1395 - 03:49
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: زمین لرزه ای که هفته گذشته در شمال استان در منطقه مغان به وقوع پیوست، حدود 350 میلیارد ریال زیان وارد کرد.

به گزارش اتاق خبر، مسعود امامی یگانه بیان کرد: زمین لرزه اخیر 10 میلیارد ریال به 80 واحد مسکونی شهری و روستایی و هشت میلیارد ریال به 9 باب ساختمان عمومی و دولتی در شمال استان خسارت وارد کرد.
وی افزود: پنج میلیارد ریال به 32 واحد تاسیسات کشاورزی، 6 میلیارد و 300 میلیون ریال به تاسیسات زیربنایی، 33 ساختمان تجاری و صنعتی 2 میلیارد و 700 میلیون ریال، معابر و راه ها نیز سه میلیارد ریال از این حادثه خسارت دیدند.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اردبیل بیان کرد: فهرست خسارت های وارد شده به سازمان مدیریت بحران کشور فرستاده شد که پس از طی فرآیندها، تسهیلات در اختیار خسارت دیدگان قرار می گیرد.
وی عنوان کرد: بیمه واحدهای مسکونی جزو ضروریات سبد اقتصادی خانوارها باید باشد که در صورت وقوع حادثه، تامین بخش قابل توجهی از خسارت از این ناحیه ممکن می شود و مردم باید به این امر توجه کنند.
زمین لرزه ای به بزرگی 5.2 درجه در مقیاس درونی زمین(ریشتر) دوشنبه هفته قبل شهرستان های مرزی پارس آباد و بیله سوار را به لرزه درآورد که مرکز آن کشور جمهوری آذربایجان بود.
در اثر وقوع این زمین لرزه پیرمرد 63 ساله ای در نتیجه ایست قلبی درگذشت و 2 نفر نیز مصدوم شدند.
امامی یگانه در ادامه از کمک رسانی به بونکر واژگون شده حامل سوخت در محور گرمی- اردبیل خبر داد که از کشور جمهوری آذربایجان به مقصد پاکستان در حرکت بود.
وی بیان کرد: تانکر حامل گاز مایع (ال. پی. جی.) دیروز(چهارشنبه) در هشت کلیومتری محور گرمی به اردبیل واژگون شد که تیم های امدادی، آتش نشانی و فوریت های پزشکی به سرعت در محل حادثه حاضر شدند.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اردبیل بیان کرد: با تلاش های صورت گرفته و با استفاده از 2 دستگاه جرثقیل 20 و 30 تنی، بونکر واژگون شده عصر دیروز به حالت ایمن قرار گرفت.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید