آمریکا گولن را به ترکیه تحویل نمی‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 363290
تاریخ انتشار: 16 مرداد 1395 - 00:00
وال استریت ژورنال:
منابع آمریکایی می‌گویند که مقامات این کشور مدارک ارائه شده از سوی آنکارا را ناکافی می‌دانند و به همین دلیل قصد استرداد گولن به ترکیه را ندارند.

اردوغان و گولن

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، آنکارا اعلام کرده که فتح الله گولن، روحانی ترک‌تبار مقیم آمریکا، مغز متفکر کودتای اخیر در این کشور است و از آمریکا خواسته وی را به ترکیه تحویل دهد اما الان گفته شده که به علت "عدم ارائه شواهد کافی از سوی ترکیه" قصد ندارد گولن را به آنکارا استرداد کند.

طاها ازکان، رییس هیات ترکیه‌ای که اخیرا به آمریکا سفر کرده، گفت که به نظر ترکیه ادامه حضور این روحانی مخالف دولت ترکیه در آمریکا برای روابط دوجانبه مشکل ایجاد می‌کند.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از "منابع آگاه کاخ سفید" در این خصوص نوشت، مقام‌های آمریکایی به طرف ترک اعلام کرده‌اند شواهدی که از سوی ترکیه به منظور بازگرداندن گولن ارائه شده نتوانسته آن‌ها را متقاعد کند و بیانیه‌های تهدیدآمیزی که از سوی مقام‌های ترکیه منتشر می‌شود، ‌آنان را دچار مشکل کرده است.

مقام‌های دو کشور به طور مخفیانه چندین سناریو را که بر اساس آن میتوان گولن را استرداد کرد، بررسی کرده‌اند اما آمریکا تاکنون در این مذاکرات متقاعد نشده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید