پلمب 60 دفتر غیر مجاز خرید و فروش خودرو در یک ماه گذشته | اتاق خبر
کد خبر: 364028
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1395 - 11:54
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران:
حدود 10 هزار دفتر غیر مجاز خرید و فروش خودرو در تهران فعالند که باعث بروز مشکلات زیادی برای مردم شده اند به طوریکه روزانه شکایت های زیادی از این مراکز به اتحادیه ارسال می شود

به گزارش اتاق خبر سعید موتمنی در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران عمده فعالیت این مراکز را در دفاتر کوچک و حتی در ساختمان های مسکونی ذکر کرد و گفت: متاسفانه گاهی در بازرسی هایی که داشتیم با مراکزی مواجه شدیم که در یک مجتمع مسکونی واحدهای زیادی فقط در حال خرید و فروش خودرو بودند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو :حدود 10 هزار دفتر غیر مجاز خرید و فروش خودرو در تهران فعالند

وی ادامه داد: این مراکز با فعالیت های غیر مجاز خود باعث بروز مشکلات زیادی برای مردم شده اند به طوریکه روزانه شکایت های زیادی از این مراکز به اتحادیه ارسال می شود و این در حالی است که آنها هیچگونه مجوزی برای فعالیت از اتحادیه ندارند.

موتمنی ادامه داد: در یک ماه گذشته حداقل 300 اخطار پلمب برای این مراکز از سوی اتحادیه ارسال شده است که تا کنون 60 مورد پلمب شده است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در تهران چند واحد صنفی دارای پروانه کسب در زمینه خرید و فروش خودرو  فعال هستند گفت: در تهران 850 واحد صنفی دارای پروانه کسب مشغول فعالیت هستند و حدود 200 واحد صنفی نیز در شرف اخذ پروانه کسب هستند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو به خریداران توصیه کرد تا در هنگام خرید و فروش حتما دقت کنند که واحد صنفی که در آن در حال معامله هستند دارای پروانه کسب باشد.

وی در ادامه در مورد پیش فروش خودروها نیز گفت: در مورد پیش فروش فقط مراکزی می توانند این کار را انجام دهند که مجوز سازمان حمایت از مصرف کنندگان را داشته باشند.

موتمنی ادامه داد: برای پیش خرید کردن نباید فقط به یک کاغذ که عکس و مشخصات در آن ذکر شده اکتفاء کرد زیرا مواردی پیش آمده که خودرو را  با عنوان تحویل  2 ماهه فروخته اند ولی خریدار مدت ها به دنبال تحویل گرفتن خودروی خود بود.

وی در پایان فروش مستقیم خودرو به مصرف کننده توسط شرکت های وارد کننده را خلاف ماده 89 قانون نظام صنفی دانست و گفت: اگر وارد کننده ای خواهان فروش خودرو به مصرف کننده است باید حتما پروانه کسب از اتحادیه نمایشگاه داران دریافت کند.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید