بحث درباره اصول و ضوابط اجرایی شبکه ملی اطلاعات | اتاق خبر
کد خبر: 364099
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1395 - 18:27
رییس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به محتوای غیربومی پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی، بر لزوم فعالیت نیروهای داخلی برای تولید محتوا تاکید کرد.

اتاق خبر: ابوالحسن فیروزآبادی امروز در حاشیه نشست توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در حوزه ICT با اشاره به آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات گفت: جلساتی به صورت مستمر بین وزارت ICT و مرکز عالی فضای مجازی برگزار می‌شود و در جلسه شنبه آینده شورای عالی فضای مجازی، گزارشی از پیشرفت این پروژه ارائه خواهد شد و اصول و ضوابط اجرایی شبکه به بحث گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه سایر ضوابط و اجرای کار در طول یک سال آینده صورت می‌گیرد افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی در زمینه شبکه ملی اطلاعات هماهنگ هستند. همچنین در هفته دولت فاز نخست این شبکه رونمایی شده و فاز دوم که راه‌اندازی شبکه و سیستم نو است، به تدریج صورت می گیرد.

 رییس مرکز ملی فضای مجازی با تاکید بر اهمیت تولید محتوا در شبکه های مجازی و پیام رسان‌ها اظهار کرد: تولید محتوای بومی از الزامات شبکه ملی اطلاعات است. در حال حاضر متاسفانه محتوای پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی از این شبکه خارج است که باید اصلاح شود.

فیروزآبادی با بیان اینکه باید توسعه خدمات را دستورالعمل قرار دهیم، گفت: ما در بخش تجارت الکترونیکی، سلامت الکترونیکی، تولید محتوا و موتور جستجوی بومی ضعیف هستیم، اما معتقدیم نیروهای بااستعداد استانها می‌توانند امکان تولید محتوای بومی را فراهم کنند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید