گزارش لوموند فرانسه از سعید معروف | اتاق خبر
کد خبر: 364205
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 03:00
نشریه لوموند فرانسه در گزارشی به کاپیتان تیم ملی والیبال ایران پرداخت.

لیگ جهانی - والیبال ایران و آرژانتین -سعید معروف

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست خود در المپیک ریو برابر آرژانتین با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد. نشریه لوموند فرانسه در گزارشی درباره سعید معروف پاسور تیم ملی ایران به گزارشی از این بازیکن ارومیه‌ای پرداخته است.

اسطوره‌ای که تکرار نخواهد شد. کاپیتان مشهور تیم ملی ایران که در رسانه‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار است در ریو نیز چشم‌ها را به خود خیره کرده است. او توانست با هوش و درایتش ایران را به المپیک برساند، او کسی جز سعید معروف نبود.

بر خلاف فوتبال والیبال مدت‌ها در ورزش ایران شناخته شده نبود. هرچند جسته و گریخته تیم ملی والیبال ایران در مسابقه‌های داخلی و برون مرزی شرکت می‌کرد و رفته رفته توانست محبوبیتش را در بین مردم ایران کسب کند و اکنون می‌توان گفت والیبال محبوبیتی مثل فوتبال در ایران دارد. شور و شوق هواداران ایرانی در بازی با آرژانتین در المپیک این موضوع را به خوبی نشان می‌دهد.

رشد والیبال ایران از سال 2011 آغاز شد جایی که رییس فدراسیون والیبال این کشور خولیو ولاسکو سرمربی آرژانتینی را که همراه ایتالیا دو بار در سال‌های 1990 و 1994 قهرمان جهان شده بود را به عنوان سرمربی به خدمت گرفت. بازیکنان جوان و استعدادهای بی‌نظیر وارد والیبال شدند و به تیم ملی دعوت شدند. نظم و انضباط حرف اول را در تیم زد. در همان سال ایران قهرمان آسیا شد.

زمانی که سعید معروف در تیم ملی والیبال ایران جایی نداشت و بعد از چند ماه غیبت، به تیم ملی دعوت شد و در سال 2014 توانست به عنوان بهترین پاسور لیگ جهانی والیبال لقب گیرد.

***

سعید معروف که نام خانوادگی‌اش به معنای مشهور در زمان فارسی است در ارومیه به دنیا آمد. شهری در شمال غرب ایران که به شهر والیبال خیزی معروف است.

سعید معروف بازیکن رک و باصراحتی است. این خصوصیت در کنار ویژگی‌های فنی او برای همه خبرنگاران آشناست. وقتی در سال 2015 از او سوال شد که ماشینی که سوار می‌شوید چیست، معروف پاسخ داد: سوال‌تان به زندگی شخصی من ربط دارد و پاسخ نمی‌دهم. خبرنگار دوباره پرسید که مرسدس یا بی‌ام‌و  سوار می‌شود که معروف پاسخی به این سوال‌ها نداد.

در جمهوری اسلامی ایران زندگی اشرافی گری مرسوم نیست و به همین خاطر ورزشکاران و افراد سرشناس زیر ذره‌بین مردم و رسانه‌ها قرار دارند. هرچند سعید معروف معتقد است همه دوست دارند چنین شرایط زندگی داشته باشند.

مردی با ریش‌های نسبتا بلند و چشمان مشکی غیر از زبان فارسی زبان دیگری نمی‌داند. صراحت و رک بودن باعث شده است تا او نزد والیبالی‌ها چهره محبوبی شود.

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در المپیک ریو باید برابر لهستان قرار گیرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید