منتظر پیدا کردن راه حلی برای حضور رضاییان هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 364207
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 03:13
طاهری:
سرپرست باشگاه پرسپولیس می‌گوید حضور رضاییان برای پیگیری شرایط او در پرسپولیس بوده و منتظر پیدا کردن راه حلی برای این موضوع هستیم.

علی اکبر طاهری مدیر عامل پرسپولیس

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی‌اکبر طاهری درباره حضور رامین رضاییان در باشگاه پرسپولیس گفت: رامین رضاییان برای اینکه درباره شرایطش پرس و جو کند به باشگاه آمده بود چرا که من دو روز پیش با او جلسه داشتم و او دنبال نتایج کارهای این چند روز بود. در این مدت به خاطر جلسه‌هایی که به دلیل تهمت‌هایی که برخی زده بودند برگزار کردم سرم شلوغ بود و به دنبال این چنین کارها بودیم.

او در ادامه افزود: شرایط را برای رضاییان تعریف کردم و منتظریم تا ببینیم فردا چه راه حلی می‌توانیم پیدا کنیم. هر بازیکن برای باشگاه تعهداتی ایجاد می‌کند و باید این موضوع را حل کنیم. برانکو با بازیکنانی که گرفته تیم خود را کامل می‌داند.

طاهری در ادامه درباره آیتم‌هایی که در برنامه 90 درباره بازیکنان اوکراینی باشگاه پرسپولیس پخش شد، گفت: بحث برند جیووا سال قبل هم مطرح بود و چیزی نبود که ما آن را باب کنیم. شاید ما تا این لحظه آخرین باشگاهی بودیم که با جیووا قرارداد بستیم. پیش از ما 4 یا 5 باشگاه دیگر قرارداد بسته بودند. حتی تیم ملی فوتبال هم با جیووا قرارداد همکاری منعقد کرده است. حتی در مصاحبه مدیر شرکت جیووا هم آمده بود که ما شریط کرده‌ایم که تولیدات جیووا در داخل کشور انجام شود. در حال حاضر برندهای زیادی وجود دارد که تنوع دارند اما در میان آن‌ها ما جیووا را انتخاب کردیم. حتی در قرارداد ما آمده بود که در 4 هفته ابتدایی لباس اصل نپوشیم در ادامه فصل لباس ا صل به ما بدهند. قرارداد ما با جیووا بسیار خوب و کاملا حرفه‌ای منعقد شده است و ما سعی کردیم در این قرارداد مباحث اقتصاد مقاومتی را دنبال کنیم.

وی افزود: عنوان کردن این مطلب در یک برنامه تلویزیونی کار درستی نیست و یا حتی به نظر من بحث تصویربرداری پنهانی باید از مراجع قضایی مجوز داشته باشد. ما در جلسه‌ای که با مدیرعامل محترم شرکت جیووا داشتیم به ما گفتند که آن فرد پیدا شده است و ما پیگیر مسئله هستیم. من از همین جا از تمام کسبه منیریه هم عذرخواهی می‌کنم. به آن‌ها یک اطلاق بسیار بدی مطرح شده بود. آن‌ها افراد زحمت‌کشی هستند. نباید چنین مباحثی درباره آن‌ها مطرح می‌شد. به نظر من این گونه رفتارها به حریم و حرمت ورزشی لطمه وارد می‌کند. رسانه‌ها باید به این مسئله ورود کنند و در این جریان کار حرفه‌ای انجام دهند.

او در ادامه درباره بازیکنان اوکراینی هم تصریح کرد: نمی‌دانم چرا نسبت به این دو بازیکن اینقدر حساسیت به وجود آمده است. فرآیند ما درباره این دو بازیکن همانی بود که درباره بازیکنان ایرانی اجرا کرده بودیم. کسانی که می‌خواهند مطالبی را در این زمینه به ما منتسب کنند باید در مراجع قضایی پاسخگوی رفتار خود باشند. من به خاطر احقاق حقوق باشگاه قطعا این موضوع را پیگیری می‌کنم. پرسپولیس باشگاه بسیار بزرگی است و باید حرمت و حریمش حفظ شود. کسی که به هر نحوی از این مسئله تخطی کند با آن برخورد می‌شود.

او در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه قطعا از برنامه‌ی 90 شکایت خواهید کرد، گفت: قطع به یقین ما به این برنامه را خواهیم داشت زیرا مطالب و تهمت‌هایی در این برنامه به ما زده شد. در این برنامه مطالب کذبی عنوان شد. آن‌ها افرادی را منتسب کردند که با این بازیکن ارتباط دارند در حالی که آن‌ها کارمند باشگاه بودند گفتند با فلانی برادر است. خود شما هم از این حرف‌ها خنده‌تان می گیرد. به اعتقاد من حرمت رسانه بیش از این حرف‌هاست. رسانه ملی حرمتش از همه بالاتر است زیرا مردم به آن اطمینان دارند. اگر برای رسانه ملی حرمت قائل نشوید مردم به مراکزی رجوع می‌کنند که اخبارشان کذب است. مطالبی که در این برنامه عنوان شد نه تنها صحت نداشت بلکه می‌توانم بگویم کذب محض بود. در حالی که ما سه روز قبل متوجه شدیم که قرار است در این برنامه چنین آیتم‌هایی پخش شود گزارش‌هایی را در سایت باشگاه گذاشتیم که همه چیز شفاف و مشخص باشد. بنابراین در این ویدئو تمام مسائل کامل پخش شد. در این ویدئوها نشان داده شد هیچ تناقضی میان سرپرست تیم و یا سرمربی تیم و یا حتی مدیر برنامه این دو بازیکن وجود ندارد اما بعد در این برنامه فیلم یک دقیقه عقب می‌برند و یا به جلو می‌برند و بعد می‌گویند که تناقض دارند. این رفتارها تناقض دارد و در شان رسانه و یا حتی ورزش نیست. من همیشه از افراد می‌خواهم که حرمت را حفظ کنند.

وی ادامه داد: من با خودم فکر می‌کنم این موارد از جای دیگری نشات می‌گیرد. شاید از دو سه ماه قبل شروع شده بود. سال قبل ما نواقص زیادی داشتیم اما امسال واقعا بهتر شده‌ایم.  در حال حاضر سعی می‌کنیم در بخش درآمدزایی باشگاه کار کنیم تا باشگاه درآمدزا شود. در حال حاضر بازیکنانی هستند که ما مجبوریم غرامت 5-6 سال قبل آن‌ها را پرداخت کنیم اما کسی این مطالب را نمی‌گوید و نمی‌گوید ما این مسائل را مدیریت کردیم. مربی با مربی هم متفاوت است و هر مربی سلیقه خاص خودش را دارد. این را هم باید بگویم پخش چنین مسائلی نه تنها خللی در کار ما ایجاد نمی‌کند بلکه باعث ایجاد همبستگی میان پیکره پرسپولیس می‌شود. آن‌ها باید بدانند با این کارها ما را تقویت می‌کنند. خیلی‌ها به من گفتند چرا روی خط برنامه نرفتم تا جواب بدهم. من هم گفتم که در شان من نیست که بخواهم جواب چنین دروغ‌ها و مطالب کذبی را بدهم. به طور مثال یکی می‌گوید در این وقت شب خورشید در آسمان است در حالی که این یک کذب محض است و نباید به آن پاسخ بدهیم.

طاهری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه به نظر شما به خاطر مشکلات کی‌روش و برانکو آیا این برنامه تلویزیونی قصد تخریب باشگاه پرسپولیس را داشته است یا خیر گفت: پیش از این اختلافی میان کی‌روش و برانکو به وجود آمده بود که در این زمینه با آقای تاج صحبت کردیم. من خودم برانکو را به فدراسیون فوتبال بردم و صحبت‌هایی مطرح شد که ابعاد و شرایط کار در آن مطرح شد.  بخشی حریم ملی است که باید حریم آن حفظ شود. اگر در فدراسیون فوتبال می‌بینید شرایط مناسب است بدانید که ارتباطات تعریف شده است و آدم‌های به این مطالب می‌پردازند. بعد از این که جلسه ما با تاج به اتمام رسید من و برانکو مصاحبه کردیم و گفتیم که باید از تیم ملی حمایت شود. ما حتی گفتیم که حرمت تیم ملی باید حفظ شود و همه باید در این راستا حرکت کنیم.

طاهری درباره اینکه درباره برنامه 90 عنوان شده که پیش از این او با وزیر ورزش همکاری داشته است گفت: بلی دوستی من با وزیر ورزش و خیلی‌ها دیگر به زمان جنگ مربوط می‌شود. طبیعتا دوستی که از آن موقع داشتیم کماکان ادامه داشته و ما هیچ وقت همدیگر را رها نمی‌کنیم. حال هر کس که ناراحت است مشکلش را جای دیگری حل کند. خیلی بد است که بخواهیم بگوییم شما پیش از این مثلا با فلانی همکار بوده‌اید یا نبوده‌اید یا فلانی شما را به این کار آورده است. پس می‌توانیم بگویم خدا پدر منوچهر نوذری را بیامرزد و دست بعضی‌ها را گرفت و به بعضی از برنامه‌های تلویزیونی آورد زیرا آن‌ها برخی اطلاعات فوتبالی را حفظ کرده بودند. ما باید توجه داشته باشیم همه عزیزان پیش از این منسب‌هایی در مجلس و قوه قضاییه و بخش‌های مختلف داشته‌اند و در جایگاه خودشان رشد کرده‌اند. من واقعا خوشحالم که بر سر سفره پدر و مادرم لقمه حلال برداشته‌ام و به هیچ کس تهمت نزدم. اگر درباره کسی صحبت کنیم و درست باشد غیبت می‌شود و اگر هم درست نباشد، تهمت زده‌ایم. خوشحالم از اینکه پدر و مادرم به من لقمه حلال داده‌اند و مرتکب چنین گناه‌هایی نشده‌ام.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید