ظرفیتهای گردشگری و اکوتوریسم در استانهای کشور احصا شود | اتاق خبر
کد خبر: 364340
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 17:18
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات سازمان جنگلها در زنجان:
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری گفت: در راستای اجرای طرحهای مربوط به توسعه، احیا و بهره‌برداری از عرصه‌های ملی و طبیعی کارگروه شناسایی ظرفیتهای گردشگری و اکوتوریسم در کمیته‌های فنی استانها تشکیل شود.

اتاق خبر: نورالله کوچ‌پیده در جلسه شورای هماهنگی مدیران اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به برنامه‌های سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری به منظور حفظ و حراست از اراضی ملی و طبیعی اظهار داشت: برای تدوین برنامه‌ها حول محور این موضوع باید نسبت به تهیه نقشه‌های پهنه‌بندی‌ها در مناطق هدف اقدام کنیم.

وی گفت: در راستای اجرای طرحهای مربوط به توسعه، احیا و بهره‌برداری از عرصه‌های ملی و طبیعی کارگروه شناسایی ظرفیتهای گردشگری و اکوتوریسم در کمیته‌های فنی استانها تشکیل شود.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و تحول اداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری توجه به موارد یاد شده را حرکت در مسیر مدیریت الگویی تعیین شده توسط این سازمان اعلام کرد و گفت: به طور مثال بنا به اظهارات مسئولان استان زنجان در حوزه غار در بخش گردشگری از ظرفیتهای قابل توجهی برخوردار است در نتیجه مسئولان باید در تدوین برنامه‌هایشان به این موضوع توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه در برنامه‌های مربوط به احیا، توسعه و بهره‌برداری ضروری است تا مجری نسبت به اخذ مجوز از کارگروه ذی‌ربط اقدام کند افزود: این کارگروه با حضور استاندار و معاونان و مسئولان ذی‌ربط تشکیل می‌شود.

کوچ‌پیده اجرای طرحهای مربوط به تهیه نقشه‌های کاداستر اراضی را از جمله موارد مهم در طرحهای مربوط به توسعه، احیا و بهره‌برداری در قالب مدیریت یکپارچه اراضی عنوان کرد و از مسئولان منابع طبیعی استان زنجان خواست تا طرحهای مربوط به این حوزه را با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط عملیاتی کنند.

وی بیکاری حوزه‌نشینان و ورود دام‌های مازاد به عرصه‌ها را از جمله مشکلات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در اجرای طرحهای مربوط به مدیریت یکپارچه اراضی و مدیریت جامع حوزه آبخیز دانست و خاطرنشان کرد: مشکل مربوط به دام‌ها توسط دولت قابل حل است و مسئولان امر با تدوین برنامه‌های مشخص قادر به ساماندهی آن هستند اما برای برطرف کردن بیکاری باید دستگاه‌های مختلفی وارد شوند.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و تحول اداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری ایجاد کمربند حفاظتی در نقاط بحرانی شناسایی شده را گامی مهم در اجرای طرح مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز و طرحهای توسعه‌ای این سازمان در استانها عنوان و بر تدوین برنامه‌های مشخص برای توانمندسازی جوامع محلی در حوزه اشتغال به ویژه زنان در تمامی بخشها از جمله تولیدات صنایع دستی تاکید کرد.

وی بیان کرد: البته مسئولان امر به دنبال ایجاد سود اقتصادی برای حوزه‌نشینان هستند به همین دلیل ایجاد فروشگاه‌هایی برای عرضه و فروش محصولات و تولیدات روستائیان باید مدنظر دستگاه‌های ذی‌ربط استانی باشد.

منبع: تسنیم

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید