وانت بدنه آلومینیومی فورد روانه بازار شد | اتاق خبر
کد خبر: 364341
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 17:25
فورد موتور عرضه وانت بدنه آلومینیومی جدید "سوپر دیوتی" که یکی از سودآورترین مدلهای این شرکت بوده و در کارخانه کنتاکی تولید می شود را آغاز کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا، جو هنریش، رییس فعالیتهای آمریکای فورد درباره این خودرو گفت: "سوپر دیوتی" یکی از قوی‌ترین محصولات این خودروساز  و نخستین "سوپر دیوتی" کاملا جدید در ۱۸ سال گذشته است.

فورد که دومین خودروساز بزرگ آمریکاست، ماه گذشته اعلام کرده بود اهداف سود این شرکت در خطر عدم تحقق هستند زیرا فورد شاهد ضعیف شدن رشد فروش بازار خودروی آمریکاست. هزینه معرفی وانتهای پیکاپ جدید "سوپر دیوتی" مانند اف-۲۵۰ حاشیه سود فورد در نیمه دوم سال را تحت فشار قرار داد اما افزایش پیشنهادهای فروش ویژه و کندی فروش هم به سود این شرکت ضربه می زند. سود ناخالص فورد در آمریکای شمالی طی سه ماهه دوم امسال ۴.۸ درصد کاهش یافت و به ۲.۷ میلیارد دلار رسید.

عرضه "سوپر دیوتی" که از هفته جاری آغاز شده است، پس از اینکه از مرحله عرضه که نیازمند به‌سازی کارخانه کنتاکی بود و همچنین تبلیغات خودروی جدید عبور کرد، خاطر فورد را تا حدودی آسوده خواهد کرد. این خودروساز مدل بدنه آلومینیومی وانت کوچکتر اف-۱۵۰ را در دو سال گذشته عرضه کرده است که می تواند نشان دهد ورود "سوپر دیوتی" به بازار تا چه حد می تواند سود فورد را بهبود ببخشد.

خودروی "سوپر دیوتی" ۴۳ درصد از بازار وانت سنگین آمریکا را به خود اختصاص داده و شماره یک این بخش است. مدل جدید با بهره گرفتن از بدنه آلومینیومی، اقتصاد سوخت بهتری خواهد داشت و با ۱۷ امکان جدید شامل فناوریهای دستیار راننده عرضه می شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بازار خودروی آمریکا زودتر از حد انتظار فورد ضعیف شده است. این خودروساز اکنون انتظار دارد فروش صنعت خودروی آمریکا به ۱۷.۴ تا ۱۷.۹ میلیون دستگاه برسد که کمتر از پیش بینی قبلی فروش حدود ۱۸ میلیون دستگاه خودرو است.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید