خرید بیش از یکهزار میلیارد ریال تجهیزات بیمارستانی در لرستان | اتاق خبر
کد خبر: 364352
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 18:11
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در اجرای موفق بسته های طرح تحول نظام سلامت، طی 2 سال گذشته بیش از یکهزار میلیارد ریال تجهیزات برای بیمارستان های استان خریداری شد.

اتاق خبر:کوروش ساکی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تنها بیمارستان تازه ساختی که طی سال های اخیر مورد استفاده قرارگرفته بیمارستان 260 تختخوابه شهید رحیمی خرم آباد بوده که با توجه به استهلاک سایر بیمارستان ها، مراجعات به مراکز دولتی بسیار بوده است.
وی ادامه داد: به رغم اضافه کردن 177 تخت به این بیمارستان، هنوز هم بخش های فوق تخصصی، پیوندی از جمله کلیه و مغز استخوان در استان وجود ندارد که برای این مهم باید فضای جدید ایجاد شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در راستای اجرای موفق بسته های طرح تحول نظام سلامت در استان، اولین ام آر آی بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد به زودی راه اندازی می شود.
دکتر ساکی اظهار کرد: در مجموع تاکنون یکهزار و 680 میلیارد ریال منابع در خصوص اجرای بسته های این طرح در استان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه لرستان فاقد یک مرکز رادیوتراپی دولتی است، افزود: یک بخش خصوصی برای این مهم اعلام آمادگی کرده و رایزنی های لازم در حال انجام است.
وی با بیان یانکه 2 مجوز ایجاد مرکز رادیوتراپی در خرم آباد و بروجرد صادر شده است، گفت: با توجه به نوع خدمات این مراکز، ساخت و بهره برداری از آن دست کم 2 سال طول می کشد.
*** 2 هزار تخت بیمارستانی دولتی در لرستان/ احداث هر تخت جدید 10 میلیارد ریال نیاز دارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین گفت: هم اکنون دو هزار تخت بیمارستانی دولتی در استان وجود دارد که شاخص کشور به ازای هر یکهزار نفر 1.6 است.
ساکی با بیان اینکه راه اندازی هر تخت بیمارستانی 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، ادامه داد: در صورت ایجاد یکهزار تخت جدید در استان، این شاخص به 1.7 ارتقا می یابد.
وی ادامه داد: تفاهم نامه ایجاد یکهزار تخت با قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا منعقد شده که 30 درصد هزینه ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین می شود.
وی اضافه کرد: سهم قرارگاه نیز پس از انتقال بیمارستان عشایر و فروش زمین بیمارستان فعلی، پرداخت خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه از سال گذشته جذب پزشکان متخصص 40 درصد در استان افزایش یافته، گفت: در زمان حاضر 90 درصد بیماران استان از پنج رشته اصلی شامل پزشک عمومی، داخلی، اطفال، بیهوشی و زنان بهره مند هستند.

***ایجاد 100 هزار متر مربع فضای بهداشتی در لرستان
ساکی با اشاره به اینکه 664 خانه بهداشت در استان فعال است، افزود: 100 هزار متر مربع فضای بهداشتی به ویژه در مناطق محروم و روستایی احداث می شود.
وی تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء 50 درصد هزینه این فضاها معادل حدود 500 میلیارد ریال را تقبل کرده و خیران سلامت نیز برای حضور در این طرح، اعلام آمادگی کرده اند.

***کمک 650 میلیارد ریالی خیران سلامت لرستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: سال گذشته 650 میلیارد ریال کمک های خیران سلامت در استان جذب شد.
ساکی بیان کرد: این میزان بالاترین جذب در کشور بوده در حالیکه از مجموع اعتبارات 170 میلیارد ریالی دولتی 35 درصد تحقق یافته است.
وی اضافه کرد: همچنین قرارداد احداث پنج هزار متر مربع فضای بهداشتی درمانی با خیران سلامت منعقد شده و قرار است این فضاها با 40 درصد کمتر از قیمت پیمانکاری ایجاد شود.
وی گفت: بیش از چهار هزار لرستانی مقیم خارج کشور شناسایی شده که چنانچه کمک 10 درصد این افراد در حوزه سلامت جذب شود، خدمت شایانی در این عرصه خواهد بود.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید