سوریان شانس قهرمانی المپیک | اتاق خبر
کد خبر: 364361
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1395 - 19:12
اتحادیه جهانی کشتی:
مسابقات کشتی وزن 59 کیلوگرم و 75 کیلوگرم المپیک ریو روز یکشنبه در استادیوم کاریوکای دو برگزار می‌شود. اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی به بررسی کشتی‌گیران المپیکی پرداخته است.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در این گزارش آمده است:

کشتی فرنگی وزن 59 کیلوگرم

مدعیان اصلی:

حمید سوریان ، قهرمان المپیک 2012 لندن از ایران باز به  المپیک آمده است. او به دنبال هشتمین قهرمانی در جهان و المپیک است. سوریان که در سال 2014 قهرمان جهان شد، در مسابقات لاس وگاس در یک چهارم نهایی توسط روشن بایر اموف حذف شد.

سوریان که به زودی 31 ساله می‌شود در دو مسابقه اول انتخابی المپیک نتیجه‌ خوبی نداشت و در آخرین فرصت توانست سهمیه المپیک بگیرد.

روشن بایراموف ، 29 ساله در بازی‌های  المپیک پکن 2008 و لندن 2012 مدال نقره کسب کرد. او قصد دارد دومین مدال آور طلای آذربایجان در کشتی فرنگی بازی‌های المپیک باشد. پیش از این فرید منصور اف در المپیک آتن مدال طلای  المپیک را کسب کرده است. بایر اموف مقام قهرمانی جهان در سال 2011 را نیز کسب کرده است. در مسابقات لاس وگاس بایراموف با یک خاک و سه بار انداز در 32 ثانیه مغلوب اسماعیل بور رو مولینا کوبایی شد.

 

مبارزه طلبان:

اسماعیل بوررو مولینا، قهرمان جهان سال 2015 و 24 ساله در دوران جوانی خود موفقیت‌های محدودی داشته است. او هم مانند بایراموف در یک سال اخیر به غیر از مسابقات جهانی لاس وگاس در هیچ مسابقه بین‌المللی بزرگ موفقیت نداشته است.

یون دون چول از کره شمالی، قهرمان جهان در سال 2013 است و مدال برنز مسابقات لاس وگاس را دارد. او در شانس مجدد با نتیجه‌ شش بر پنج حمید سوریان را شکست داده است و در یک هشتم نهایی با نتیجه‌ 9 بر هشت به بایراموف باخت.

آلمات کیبسپایف از قزاقستان در بازی‌های  المپیک لندن 2012 مقام پنجم را کسب کرد. او در بازی‌های آسیایی 2014 و مسابقات جهانی 2010  مدال برنز گرفت. کیبسپایف در مسابقات گلدن گرند پری باکو توانست حریف خود تاسمورادف از ازبکستان را ضربه فنی کند.

 

شگفتی سازان:

استپان ماریانیان از روسیه در مسابقات قهرمانی اروپا 2010 قهرمان شد، اما در مسابقات قهرمانی جهان در یک هشتم نهایی حذف شد. ماریانیان در مسابقات گرند پری اسپانیا در ماه جولای مینگیان سمنوف، قهرمان اروپا را با نتیجه‌ چهار بر دو شکست داد.

المورات تاسمورادف از ازبکستان در سال‌های 2013 و 2014 مدال برنز جهان را کسب کرده است. او در مسابقات پادوبنی در ماه ژانویه نایب قهرمان شد. المورات در مسابقات جهانی لاس وگاس بعد از باخت مقابل ایوو آنگلوف از بلغارستان به مقام یازدهم رسید.

 

کشتی‌گیر نینجا:

شینوبو اوتا، کشتی‌گیر ژاپنی به دلیل سبک کشتی‌اش غیر قابل پیش‌بینی است. او به کشتی‌گیر نینجا معروف است. او در مسابقات انتخابی المپیک حمید سوریان را با نتیجه‌ هفت بر چهار شکست داد و توانست سهمیه  المپیک ریو را کسب کند. او در مسابقات قهرمانی آسیا 2014 توانست با نتیجه‌ 10 بر شش یون را که قهرمان جهان شده بود شکست دهد.

 

کشتی فرنگی وزن 75 کیلوگرم

مدعیان اصلی:

رومن ولاسف، روس قهرمان جهان و  المپیک است. با این حال او از  المپیک لندن 2012 تا  المپیک ریو 2016 کمی از مسیر موفقیت خود منحرف شده است.

ولاسوف که در سال 2011   قهرمان جهان شده بود، در سال 2013 در فینال قهرمانی جهان به کیم هیون وو، مدال آور طلای  المپیک 2012 باخت. در مسابقات جهانی 2014 او در راند یک هشتم به اندی بیسک آمریکایی باخت و راه را برای آرسن جلفالاکیان باز کرد تا قهرمان جهان شود.

ولاسوف با پیروزی مقابل جلفالاکیان در لاس وگاس قهرمان شد. ولاسوف 25 ساله در شش مسابقه اش 40 امتیاز را کسب کرد و امتیازی از دست نداد.

 

مبارزه طلبان:

دوژان کارتیکوف 27 ساله از قزاقستان توانست در مسابقات جهانی 2015 کیم و جلفالاکیان را شکست دهد و در نهایت مدال برنز کسب کند. کارتیکوف در این مسابقات تنها در یک چهارم نهایی  با نتیجه‌ هفت بر صفر به ولاسوف باخت.

مارک مادسن از دانمارک در مسابقات  المپیک 2012 لندن مقام پنجم را کسب کرد. او در مسابقات لاس وگاس در یک چهارم نهایی با ضربه فنی به اندرو بیسک باخت. مادسن قبل از مسابقات ریو در جام پیتلاسینسکی یک بر صفر کیم را شکست داد.

کیم هیون وو ، کشتی‌گیر 27 ساله از کره در سال 2013 قهرمان جهان شد و در همان سال مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کرد. او در مسابقات لاس وگاس دهم شد. کیم مدال طلای  المپیک 2012 لندن را دارد. او قبل از بازی‌های ریو در  مسابقات آلمان و لهستان دوم شد.

 

شگفتی سازان:

آرسن جلفا لاکیان از ارمنستان از سال‌های 2010 تا 2014 جایگاه خوبی در مسابقات جهانی داشت، اما در مسابقات لاس وگاس نهم شد. او البته با چهار برد برای رسیدن به سهمیه ریو توانایی خود را بازیافت .

اندرو بیسک دو بار مدال برنز جهان را کسب کرده است و در یک هشتم نهایی مسابقات جهانی 2014 توانست ولاسوف را با نتیجه‌ شش بر شش شکست دهد. بیسک در مسابقات لاس وگاس از مادسن شکست خورد، اما او توانست سعید عبدولی قهرمان سال 2011 جهان را شکست دهد و مدال برنز کسب کند.

زورابی داتوناشویلی از گرجستان که مقام هفتم  المپیک لندن را دارد و ویکتور نمس از صربستان قهرمان مسابقات اروپایی زیر 23 سال استعدادهای جوان این وزن هستند. آنها در مسابقات قهرمانی اروپا و انتخاب  المپیک اروپا پیروزی‌هایی‌ داشتند.

 

پدر خوشحال:

سلجوق جبی 34 ساله ترک در سال 2009 و 2010 قهرمان جهان شد و توانست مادسن و جلفالاکیان را شکست دهد ، ولی او پنج سال برای رسیدن به سومین قهرمانی جهان خود در لاس وگاس صبر کرد. او در لاس وگاس در وزن 80 کیلوگرم که المپیکی نیست قهرمان شد، اما در  المپیک در وزن 75 کیلوگرم شرکت می‌کند.

جبی زمانی که سهمیه  المپیک گرفت پسرش را بر روی تشک آورد تا با هم خوشحالی کنند.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید