ورود فروشگاه‌های زنجیره ای خودرو برای توقف فعالیت لیدرهای کاذب | اتاق خبر
کد خبر: 364491
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1395 - 15:03
یک عضو اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه در فروشگاه زنجیره‌ای خودرو هدف تحویل یک روزه خودرو است تا فروش مدت‌دار لیدرهای کاذب بازار با قیمت‌های غیرواقعی متوقف شود، گفت: امروز خرید خودرو در بازار تنوع ندارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم ،سیاوش جعفریان در نشستی خبری با اشاره به اینکه در حال حاضر مردم دسترسی بسیار اندکی به تحویل فوری خودروی خریداری شده دارند، اظهارداشت: فراوانی و تنوع محصول، دسترسی آسان، قانونمند بودن کسب و کار و ساماندهی بازار خودرو نیاز امروز کشور باشد.

وی با گلایه از اینکه لیدرهای کاذب در بازار خودرو باعث شکل‌گیری قیمت‌های غیر واقعی در سطح بازار شده اند، افزود: ایجاد ارتباط منطقی بین شبکه‌ توزیع و تامین نیز از جمله الزمات بازار است چراکه این امر می‌تواند سطح توقع مشتریان را در بازار افزایش دهد.

این عضو اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: هم اکنون خرید خودرو در بازار تنوع ندارد و قابلیت دسترسی فوری مصرف‌کنندگان به بازار وجود ندارد.

جعفریان با بیان اینکه در فروشگاه زنجیره‌ای خودرو هدف تحویل یک روزه خودرو است تا فروش مدت‌دار لیدرهای کاذب بازار با قیمت‌های غیرواقعی متوقف شود، تصریح کرد:در حال حاضر مردم برای خرید خودرو با دو گزینه روبرو هستند، به نحوی که یا باید خودروی خود را دیر تحویل بگیرند یا اصلاً خودروی مورد علاقه و ثبت‌نامی خود را نمی‌توانستند تحویل بگیرند و خودروسازان خودروی دیگری را جایگزین آن می‌کردند.

وی گفت: با راه‌اندازی فروشگاه زنجیره‌ای خودرو، تفاوت در ارایه خدمات پس از فروش، شیوه پاسخگویی و تفاوت در زمان تحویل خودرو شرایط نسبت به وضعیت فعلی بهتر خواهد شد.

این عضو اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به اینکه امروز خرید و فروش خودرو در بازار سنتی بر اساس عرضه انجام می شود، افزود: در فروشگاه های زنجیره ای امکان عرضه اقساطی خودرو و حتی معاوضه خودروهای دست دوم با خودرو نو وجود دارد و در عرضه اقساطی، تسهیلات خرید خودرو در یک روز برای مشتری تامین می شود. نرخ سود ۲۱ درصد است و سند خودرو در رهن موسسه مالی لیزینگ باقی می ماند.

وی اضافه کرد: فروشگاه‌های زنجیره ای خودروهای خود را  از سه محل تأمین می‌کنند نخست  تعامل با خودروسازان و تولیدکنندگان البته مشروط به اینکه شبکه توزیع حرف جدیدی برای گفتن داشته باشد، دوم خودروهایی است که تقاضای بیشتری دارند و روش سوم عرضه بیش از تقاضا را برای حمایت از مصرف‌کنندگان و ایجاد رقابت در سطح بازار است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید