جزئیات معاملات فرابورس در هفته جاری | اتاق خبر
کد خبر: 364673
تاریخ انتشار: 22 مرداد 1395 - 23:43
در هفته معاملاتی منتهی به ۲۲ مردادماه شاخص کل با رشد ۳ واحدی در ارتفاع ۸۱۷ واحدی ایستاد.

اتاق خبر: در هفته معاملاتی منتهی به ۲۲ مردادماه شاخص کل با رشد ۳ واحدی در ارتفاع ۸۱۷ واحدی ایستاد و ارزش بازار نیز با افزایش ۳ هزار و ۳۲۱ میلیارد ریالی در مقایسه با هفته گذشته نشانگر رقم ۹۵۶ هزار و ۱۳۵ میلیارد ریال شد.

از سوی دیگر در ۵ روز معاملاتی هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم ارزش دادوستدها به رقم ۶ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال رسید و حجم معاملات بالغ بر یک هزار و ۴۲۷ میلیون ورقه بهادار شد که به ترتیب از رشد ۳۱ و ۴۷ درصدی ارزش و حجم معاملات در مقایسه با هفته ماقبل حکایت می‌کند.

در همین حال بررسی بازارهای فرابورس ایران نیز نشان می‌دهد بازار اول رشد ۸۶ و ۵۶ درصدی ارزش و حجم معاملات را نسبت به هفته ماقبل تجربه کرده و بازار دوم نیز با افزایش ۷۸ درصدی حجم و ۶۳ درصدی ارزش معاملات، حجم دادوستدهای خود را به ۶۶۲ میلیون سهام به ارزش یک هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال رسانده است. در همین حال بازار پایه و ابزارهای نوین مالی نیز رشد متغیرهای حجم و ارزش معاملات را شاهد بودند.

اوراق بدهی فرابورس ایران هفته گذشته به تعداد ۲ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۳۴۸ میلیارد ریال معامله شدند که نشاندهنده رشد ۷ درصدی ارزش معاملات این اوراق است. در عین حال صندوق سرمایه‌گذاری قابل ‌معامله و اوراق تسهیلات مسکن نیز رشد ۱۳۴ و ۱۴ درصدی ارزش و ۱۵۶ و ۱۵ درصدی حجم معاملات را در کارنامه هفتگی خود به ثبت رساندند.

در هفته معاملاتی منتهی به ۲۲ مردادماه در حالی بیشترین ازرش معاملات خرد بازار سهام در اختیار گروه پالایشی‌ها به میزان ۲۷ درصد از کل ارزش معاملات قرار گرفت که گروه‌های‌ «فلزات اساسی» و «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» به ترتیب سهم ۱۹ و ۹ درصدی را ثبت کرده و جایگاه دوم و سوم صنایع پیشرو این بازار را به نام خود ثبت کردند.

در میان ده گروه برتر، نام صنایعی همچون «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات»، «محصولات شیمیایی» و گروه «مواد و محصولات دارویی» نیز به چشم می‌خورد.

در نهایت در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته بازار دوم سهم ۴۵ درصدی از ارزش کل بازار را در اختیار گرفت و به ترتیب بازار پایه، صکوک، بازار اول، گواهی تسهیلات مسکن و صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز در رده‌های بعدی ایستادند.

منبع: مهر

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید