27 هزار فلسطینی در نوار غزه در انتظار بازگشایی گذرگاه رفح هستند | اتاق خبر
کد خبر: 364839
تاریخ انتشار: 23 مرداد 1395 - 23:27
اوچا:
دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در فلسطین اشغالی (اوچا) اعلام کرد که 27 هزار فلسطینی در نوار غزه در انتظار بازگشایی گذرگاه رفح در مرز مصر برای سفر هستند.

اتاق خبر: این دفتر افزود که مسئولان مصری از آغاز سال 2016 تاکنون تنها 14 روز این گذرگاه را برای ورود یا خروج مسافران بازگشایی کرده اند.
مسئولان مصری امروز (شنبه) اعلام کردند که احتمال دارد این گذرگاه در هفته جاری به مدت چهار روز به شکل دو طرفه برای عبور و مرور مسافران و بیماران بازگشایی شود.
در این گزارش آمده است که مسئولان مصری گذرگاه رفح را به شکل شبه کامل از جولای 2013 به دلایلی که آن را دلایل امنیتی می خوانند این گذرگاه را بسته اند و در این مدت تنها در صورت نیاز به صورت محدود باز گشایی کرده اند.
قاهره اعلام کرده که بازگشایی گذرگاه رفح مرهون برقرار شدن ثبات و امنیت در استان سینای شمالی است. پیشتر نیروهای امنیتی و نظامی مصر در نزدیکی این مرزها مورد حمله گروههای تروریستی قرار گرفتند.
گذرگاه رفح در ماه گذشته میلادی به مدت چهار روز باز بود که در این مدت 4 هزار و 274 نفر از طریق این گذرگاه جابه جا شدند.
رژیم صهیونیستی از اواسط ژوئن سال 2007 محاصره خود بر نوار غزه را تشدید کرد و با وجود تشکیل دولت وفاق ملی در فلسطین، این محاصره همچنان ادامه دارد.
طی یک دهه نوار غزه در معرض محاصره شدید و تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی قرار دارد و در این سالها این منطقه همچنین با 3 جنگ روبه رو شد که در نتیجه آن بحران های اقتصادی تشدید شد و میانگین فقر و بیکاری به بالاترین حد خود رسید.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید