این بار دیگر بازنشستگی‌ام قطعی است | اتاق خبر
کد خبر: 364851
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1395 - 00:55
فلپس:
مایکل فلپس روز شنبه در نشست خبری خود تایید کرد که مسابقه بعدی او که امشب برگزار می‌شود آخرین مسابقه المپیکی‌اش خواهد بود.

مایکل فلپس

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فلپس 31 ساله که بیشترین تعداد مدال طلا در تاریخ المپیک را دارد، پیش از این در  المپیک لندن 2012  اعلام بازنشستگی کرده بود، اما دو سال بعد دوباره تصمیم گرفت که در مسابقات  المپیک ریو نیز شرکت کند.

به نظر این تصمیم فلپس درست بوده زیرا او در این المپیک توانست چهار مدال طلا و یک نقره را به کارنامه خود اضافه کند.

او در حال‌ حاضر 27 مدال المپیک دارد که 22 مدال آن طلا است. فلپس امشب (شنبه) در مسابقه تیمی چهار در 100 متر برای آخرین مدال طلای المپیک خود تلاش می‌کند. او تایید کرد که این مسابقه آخرین مسابقه  المپیکی او خواهد بود.

فلپس در این باره اضافه‌ کرد: برایم کافی است که، چاد و دایرز از من خواسته‌اند که چهار سال دیگر هم کار کنم. هم تیمی‌هایم در 800 متر آزاد امدادی نیز همین را از من خواستند. من چهار سال دیگر فعالیت نخواهم کرد و سر این حرفم خواهم بود.

فلپس در ادامه افزود: من توانستم همه کار انجام دهم. من ذهنم را در این ورزش گذاشتم. 24 سال فعالیت کرده‌ام. از پایان این کار راضی و خشنودم. توانستم آن طور که می خواستم این ورزش را به پایان برسانم. به همین خاطر راضی هستم. من برای بازنشستگی‌ام آماده ام. از این مساله خوشحالم. در حال‌ حاضر از نظر ذهنی آماده‌تر از چهار سال‌ قبل هستم. الان آماده‌ام که وقت بیشتری را با فرزندم و همسرم سپری کنم. بیشتر از این مسابقه نمی‌دهم. چندین بار این حرف را زده‌ام. من در لندن هم سوگند خوردم که دیگر بر نمی گردم، اما این بار اگر کاغذی هم جلویم بگذارند امضا می‌کنم که دیگر بر نمی گردم.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید