ضرورت شفافیت در عملکرد مالی اتاق بازرگانی | اتاق خبر
کد خبر: 364945
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1395 - 12:13
حاجی دلیگانی مطرح کرد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از احتمال تحقیق و تفحص از فعالیت های اتاق بازرگانی خبرداد.

اتاق خبر: حسینعلی حاجی دلیگانی در خصوص پرداخت های حقوق های دهها میلیون تومانی در اتاق بازرگانی گفت: براساس قانون، سه هزارم از درآمد فعالان اقتصادی حقیقی و حقوقی که از اتاق های بازرگانی و تعاون، کارت بازرگانی فعالیت دریافت می کنند مشمول مالیات می شود و این درآمد باید در راستای تامین هزینه های ضروری به این دو اتاق اختصاص یابد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس ماده 77 برنامه پنجم توسعه کشور یک درصد فروش اتاق های بازرگانی و تعاون نیز باید به حساب این صندوق ها واریز شود که در سال 94 میزان آن بیش از 294 میلیارد تومان بوده بنابراین در برنامه ششم توسعه کشور باید به میزان واقعی منابع مالی اختصاص یابد تا مانع از هزینه های بی مورد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اینکه حقوق های دهها میلیونی در اتاق بازرگانی پرداخت شود یا اسراف در انجام هزینه ها صورت گیرد، قابل قبول نیست.

حاجی دلیگانی افزود: در صورت اثبات تخلف در زمینه های مالی و پرداخت حقوق های دهها میلیون تومانی در اتاق بازرگانی باید به این موضوع بصورت جدی رسیدگی شود و مجلس نیز در این زمینه نقش نظارتی خود را ایفا خواهد کرد.

وی ادامه داد: در صورت لزوم از فعالیت های اتاق بازرگانی تحقیق و تفحص صورت خواهد گرفت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سفرها و مذاکرات اقتصادی، اعضای اتاق بازرگانی نتایجی داشته است البته انتظار بیشتری در این زمینه وجود دارد و باید پذیرفت تاکنون کارهای سازمان یافته دراین رابطه صورت نگرفته است.

منبع: خانه ملت

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید