بازنشستگان به جای درخواست افزایش حقوق بروند کار کنند | اتاق خبر
کد خبر: 364954
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1395 - 15:50
عضو مجلس شورای عربستان:
یکی از اعضای مجلس شورای عربستان در خصوص درخواست بازنشستگان برای افزایش حقوق خود به دلیل ناکافی بودن آن گفت : آن ها به جای اینگونه درخواست ها بروند کار کنند که این سخنان خشم مردم وکاربران شبکه های اجتماعی این کشور را نسبت به عملکرد این شورا برانگیخت.

اتاق خبر:'خلیل عبدالفتاح کردی' عضو کمیته مالی مجلس شورای سعودی با کم ارزش دانستن خواسته های بازنشستگان برای افزایش حقوق گفته بود که بازنشستگان به جای درخواست افزایش حقوق بروند در بخش خصوصی مشغول کار شوند.
مجلس شورا در عربستان همانند پارلمان است اما مصوبات آن الزام آور نبوده وتنها جنبه مشورتی دارد وتصمیم نهایی برای اجرا یا عدم اجرای آن از سوی پادشاه این کشور اتخاذ می شود.
اعضای مجلس شورای سعودی از طریق انتخابات برگزیده نمی شوند بلکه پادشاه آنها را تعیین می کند.
کردی در مصاحبه با روزنامه 'عکاظ ' خطاب به بازنشستگان گفته بود:چگونه است که شغل دولتی را می پذیرید اما با ناز وعشوه حقوق بیشتر می خواهید ؛ بروید در بخش خصوصی مشغول کار شوید.
کردی افزود: یکی از دلایل کاهش درآمد صندوق بازنشستگان این است که عمر بازنشستگانی که از آن حقوق می گیرند بالای 70-80 سال است واین امر نشانگر بهبود خدمات پزشکی واهمیت دادن بیشتر مردم به سلامتیشان است که بار بیشتری بر دوش صندوق گذاشته است.
فعالان شبکه های اجتماعی در اعتراض به این اظهارات وی در سایت تویتر هشتگ #عضو_شوری_للمتقاعدین_کفایه_دلع (عضو شورای سعودی به بازنشستگان می گوید ناز نکنید ) به راه انداختند .
یکی از کاربران معترض نوشت: «خدا رو شکر که بود ونبود اعضای این شورا تفاوتی ایجاد نمی کند وگرنه اگر تصمیم گیری با آنها بود تابعیت های ما را هم لغو می کردند وخودمان را از کشور بیرون می انداختند.
عبد الحمید العمری نویسنده واقتصاددان سعودی نوشت: اگر اظهارات این عضو شورا درست باشد٬ این نشان می دهد که وی از اوضاع اقتصادی واجتماعی بی خبر است واگر اینطور باشد اصلا شایستگی عضویت در این شورا را ندارد.
وی افزود: آیا عضو مجلس شورا نمی داند که تعداد بازنشستگان نهادهای دولتی بیش از نیم میلیون نفر ، تعداد بیکاران سه برابر این رقم ورشد بخش خصوصی تنها دو درصد است؟
بازنشستگان بخش های دولتی عربستان به دلیل گرانی وافزایش هزینه های زندگی ٬به خصوص در مدت اخیر٬ خواهان افزایش حقوق خود شده اند.
دولت عربستان نیز قیمت برخی کالاهای اساسی ، آب وبرق وسوخت را افزایش داده که این امر بر روی زندگی مردم تاثیر منفی داشته است.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید