4 کشته بر اثر تیراندازی در شیکاگوی آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 365020
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1395 - 00:12
تیراندازی های پراکنده در نقاط مختلف شهر 'شیکاگو'ی آمریکا طی 24 گذشته چهار کشته و 15 مجروح بر جای گذاشت.

اتاق خبر: پلیس شیکاگو از عصر دیروز افرادی را در نقاط مختلف این شهر که هدف گلوله قرار گرفته بودند، پیدا کرد که چهار تن از آنان پس از انتقال به بیمارستان جان باختند.
شیکاگو تربیون نوشت: کشته شدگان بین 19 تا 31 سال سن داشتند و در ساعات مختلف و مناطق متعدد شهر هدف قرار گرفته بودند.
این افراد از ناحیه سر، سینه و یا از پشت هدف شلیک گلوله قرار گرفته بودند.
مجروحان این تیراندازی ها نیز برخی از فاصله نزدیک و در مشاجره های فردی و برخی دیگر از داخل خودرو مورد حمله قرار گرفته اند.
شیکاگو تربیون گزارش داد پلیس درحال تحقیق درمورد این تیراندازی ها است.
تیراندازی به دلیل قانون آزادی حمل سلاح در آمریکا امری مسبوق به سابقه است.
به گزارش ایرنا؛ بر اساس تحقیقات دانشکده بهداشت عمومی 'هاروارد' در دانشگاه 'نورث ایسترن' آمریکا وقوع کشتارهای جمعی بر اثر تیراندازی در آمریکا بین سال های 2011 تا 2014 میلادی سه برابر شده است.
بنا بر این تحقیق، در این بازه زمانی هر 64 روز یک حادثه کشتار جمعی توسط افراد مسلح در خاک آمریکا روی داده و این درحالی است که در 29 سال قبل از این دوره زمانی، بطور متوسط هر 200 روز یک فاجعه از این دست روی داده بود.
براساس آمار مرکز کنترل درمان و مراقبت آمریکا تنها در سال 2013 میلادی بر اثر تیراندازی با سلاح گرم 84 هزار و 258 نفر ( 27 نفر به ازای هر 100 هزار نفر) مجروح و 11 هزار و 208 نفر (چهار نفر به ازای هر 100 هزار نفر) نیز کشته شده اند.
تاکنون تلاش گروه های مخالف آزادی حمل و استفاده از سلاح و برخی قانونگذاران این کشور برای ممنوعیت یا حداقل ایجاد محدودیت در این زمینه با اغوا و تهدید کارخانه های اسلحه سازی شکست خورده است.
شهر شیکاگو سومین شهر پرجمعیت آمریکا است که در ایالت 'ایلینویز' واقع است.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید