محبی: کسب مدال طلای المپیک سخت است | اتاق خبر
کد خبر: 365227
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1395 - 23:20
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد ایران با سخت ارزیابی کردن مسابقات المپیک بخصوص در رشته کشتی گفت: به دلیل سرمایه گذاری های صورت گرفته توسط کشورهای مختلف و بالا بودن کیفیت رقابت ها، کسب مدال طلا در این مسابقات کار بسیار سختی است.

اتاق خبر:محمدحسن محبی روز دوشنبه اظهار کرد: تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران کار بسیار دشواری را پیش رو دارند اما با این وجود فکر می کنم هر کدام از این تیم ها بتوانند سه تا چهار مدال کسب کنند.
وی افزود: در سال های اخیر تیم های کشتی روسیه، آمریکا، آذربایجان و حتی ارمنستان و ازبکستان توجه بسیار خوبی به کشتی داشته اند و کشتی گیران آن ها اصلی ترین رقبای نمایندگان ما در المپیک به حساب می آیند.
محبی یادآور شد: المپیک اوج مسابقات برای هر ورزشکاری است و کشتی گیران کشورهای یاد شده از یکی دو سال قبل خود را برای حضور در این آوردگاه مهم آماده کرده اند و هیچ کشتی گیری از پیش برنده یا بازنده نیست.
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد که ایران را به مقام قهرمانی رقابت های 2002 جهان رساند، با بیان اینکه در بین آزادکاران کشورمان، سه تا چهار نفر آن ها شانس کسب مدال دارند، در خصوص رضا یزدانی و حسن رحیمی دو کشتی گیر مطرح اعزامی گفت: هردوی آن ها شانس تصاحب مدال دارند اما یزدانی کارش بسیار مشکل تر است چرا که در وزن وی چهار- پنج کشتی گیر قبراق و آماده حضور دارند ولی رحیمی راحت تر می تواند مدال بگیرد.
وی همچنین در خصوص عملکرد حمید سوریان که روز گذشته از رقابت ها کنار رفت، گفت: به نظر من اعزام سوریان به المپیک کار اشتباهی بود، چرا که از همان ابتدای مسابقات انتخابی مشخص بود که وی دیگر توان حضور در بزرگترین و مهمترین آوردگاه ورزشی جهان را ندارد.
محبی در پایان گفت: سوریان در حالی سهمیه المپیک را کسب کرد که پیش از آن 14- 15 نفر اول وزن 59 کیلوگرم پیش از آن مجوز حضور در این رقابت ها را بدست آورده بودند و سوریان در 2 دور اول رقابت های انتخابی از این مهم بازمانده بود و در دور سوم هم دیگر رقیب مهمی باقی نمانده بود.
حسن رحیمی، میثم نصیری، حسین یزدانی، علیرضاکریمی، رضایزدانی و کمیل قاسمی با هدایت رسول خادم در پیکارهای کشتی آزاد بازی های المپیک ریو از 29 تا 31 مرداد به مصاف رقبای خود می روند.
رقابت های کشتی فرنگی نیز از روز یکشنبه آغاز شد که در آن سعید عبدولی به مدال برنز دست یافت و حمید سوریان هم با دو باخت از مسابقات کنار رفت.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید