انتقاد یوسین بولت از برگزاری مسابقه دوی 100 متر | اتاق خبر
کد خبر: 365281
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 05:10
یوسین بولت بعد از رسیدن به سومین قهرمانی خود در دوی 100 متر المپیک از برگزار کنندگان بازی‌ها انتقاد و اعلام کرد زمان فشرده‌ای بین مسابقه نیمه نهایی و فینال عملکرد او را تحت تاثیر خود قرار داده است.

یوسین بولت

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، یوسین بولت بامداد امروز (دوشنبه) توانست به مدال طلای دوی 100 متر  المپیک برسد و جاستین گاتلین آمریکایی را مغلوب کند.

بولت بعد از مسابقه ظهار کرد: معمولا بین مسابقه نیمه نهایی فینال، دو ساعت یا بیشتر فاصله است. مساله کم بودن فاصله دو مسابقه کمی کارایی من را تحت تاثیر قرار داد. در ابتدای فینال، پاهای من احساس خستگی داشتند. از این مساله که برنامه تغییر کرد و فاصله یک ساعت و 20 دقیقه شد راضی نبودم. مسن‌تر شدم. ورزشکاران نیاز به ریکاوری دارند. از برنامه راضی نبودم. خوشبختانه توانستیم برنامه را به حالت عادی برگردانیم. اگر زمان بیشتری داشتیم، قطعا بهتر عمل می‌کردم. نمی دانم چرا برنامه را تغییر دادند. فکر می‌کنم این ضعیف‌ترین مسابقه‌ام بود. تنها می خواستم آن را به انجام برسانم.

در مسابقه دیروز جمعیت به هنگام معرفی جاستین گاتلین او را هو کردند، بولت در این باره گفت که بسیار از این مساله متعجب شده است.

جاستین گاتلین نیز درباره مساله دوپینگ خود در گذشته افزود: مساله برای 10 سال پیش است. می فهمم که مردم می‌خواهند رقابت من و بولت را تماشا کنند. من رقابت می‌کنم. او هم رقابت می‌کند. بگذارید بهترین دونده برنده شود. امروز بهترین روز یوسین بود. ما کلاه‌مان را به افتخار او برمی‌داریم.  کسانی که من را هو کردند، حتی من را نمی‌شناسند. همه ما به هم احترام می گذاریم. می‌خواهم ببینم که در تماشاگران نیز احترام وجود دارد.

یوسین بولت نیز در ادامه صحبت‌های خود اضافه‌ کرد: سعی می‌کنم تمام اشتیاق خود را به ورزش بیاورم. مردم عشق و علاقه را دوست دارند. خوشبختانه مردم جوان می دانند که آینده باعث پیش رفتن دوندگان می‌شود. انرژی و شور و اشتیاق است. آنها می‌خواهند قسمتی از مسابقه باشند نه فقط تماشاگر. رکورد 200 متر را نیز می‌خواهم. فکر می‌کنم اگر خوب استراحت کنم می‌توانم این کار را انجام دهم.

در فینال 200 متر نیز تا جایی که می‌توانم سریع می دوم. این جا آمدم تا سه مدال طلا کسب کنم و خودم را ثابت کنم. اگر شکست بخورم، ناراحت می شوم.

انتهای‌ پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید