پیمانکاران در خط مقدم سازندگی هستند | اتاق خبر
کد خبر: 365382
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1395 - 17:23
رییس امور نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پیمانکاران در شرایط کنونی اقتصادی به عنوان تلاشگران خط مقدم سازندگی در کشور قرار دارند و باید از جایگاه مناسبی برخوردار باشند.

اتاق خبر:سید حمزه مصطفوی روز سه شنبه در همایش نظام فنی و اجرایی در اردبیل گفت: پیمانکاران سرمایه های سرگردان موجود را به سوی پروژه های عمرانی اثرگذار مانند راه و سد سازی هدایت می کنند و بدون آنها توسعه امکان پذیر نیست.
وی افزود: مشاوران و پیمانکاران پروژه های عمرانی در چارچوب نظام یکپارچه فنی و اجرایی از برخی مشکلات کنونی مانند پراکندگی مقررات رهایی یافته و می توانند نیروی خود را صرف افزایش کیفیت پروژه ها کنند.
رییس امور نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: این نظام را مجموعه ای از اصول و فرآیندها جهت مدیریت و بهره برداری از پروژه ها در چارچوب اسناد توسعه با در نظر گرفتن افزایش کارآمدی و اثربخشی پروژه ها بر اساس کیفیت متناسب با شرایط اقتصادی و اقلیمی کشور شکل می دهد.
او اضافه کرد: مجموعه هایی مانند شهرداری ها نیز باید در چارچوب نظام فنی و اجرایی فعالیت کنند و گرنه با آسیب هایی در این زمینه روبرو خواهیم بود و معاونت های عمرانی استانداران باید بر استقرار نظام فنی نظارت کنند.
مصطفوی تشریح کرد: هم اکنون 860 نشریه با ضوابط فنی در بیش از 80 رشته مهندسی در کشور منتشر می شود که در این زمینه در خاورمیانه کشوری در حد ایران وجود ندارد اما باید در عمل نیز مطابق سند چشم انداز به رتبه نخست منطقه برسیم.
وی گفت: مسوولان به هنگام روی کار آمدن هر یک برنامه خود را دارند اما در این راستا مردم از مسوولان و نمایندگان بجای ارایه برنامه، باید خواستار مدیریت برای اجرای برنامه ها باشند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل هم گفت: بخشی از اختیارات جهت تسهیل امور به پیمانکاران واگذار شده و دستگاه اداری ذی ربط در این راستا باید اصلاح شود و پوست اندازی کند.
داوود شایقی افزود: در شرایطی که دولت توانایی ایجاد شغل ندارد، پیمانکاران با جذب افراد می توانند در بحث اشتغال که دغدغه اصلی مسوولان است، ورود کنند زیرا این معضل جز با حضور بخش خصوصی ممکن نمی شود.
وی بیان کرد: دستگاه ها باید در بدنه تخصصی خود معاونت سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی راه اندازی کنند تا زمینه برای فعالیت آنها در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی ایجاد شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل اضافه کرد: پیمانکاران به عنوان بازوان اجرایی دولت حتی با وجود مطالبات کلان، همچنان فعال هستند و باید با اصلاح قوانین زمینه را برای حضور پررنگ تر آنها فراهم کنیم.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید