اراده قوی برای به نمایش گذاشتن توانمندی های تعاونی ها | اتاق خبر
کد خبر: 365668
تاریخ انتشار: 27 مرداد 1395 - 19:20
رئیس اتاق تعاون ایران در گفت و گو با اتاق خبر تاکید کرد
نمایشگاه دستاورد ها و توانمندی های تعاونی ها محل خوبی برای نمایش توانمندی های بخش تعاون کشور خواهد بود.

اتاق خبر- گروه اقتصادی: رئیس اتاق تعاون ایران سهم تعاونی ها در برنامه ششم توسعه را قابل قبول نخواند و تاکید کرد نمایشگاه دستاورد ها و توانمندی های تعاونی ها فرصت خوبی برای به نمایش گذاشتن ظرفیت های این حوزه خواهد بود.

بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران در گفت و گو با اتاق خبر با اشاره به برنامه ششم توسعه و سهم بخش تعاون در آن گفت: در برنامه ششم توسعه انتظار داشتیم که به بخش تعاون توجهی خاص و ویژه ای صورت گیرد اما متاسفانه این امر محقق نشد. با این حال انتظار می رود که در جریان تصویب این طرح سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور بیشتر شود.

عبداللهی در مورد نمایشگاه دستاورد ها و توانمندی های تعاونی ها که قرار است در شهریور ماه برگزار شود گفت: بخش تعاون مانند هر بخش دیگری در اقتصاد کشور تلاش دارد که توانمندی ها و قابلیت های خود را در نمایشگاه دستاورد ها و توانمندی های تعاونی ها به جامعه عرضه کند. علیرغم اینکه مشکلات بسیاری در این راه وجود دارد اما بخش تعاون کشور برای انجام این کار مصمم است.

رئیس اتاق تعاون ایران افزود: در این نمایشگاه تمامی شرکت های تعاونی و اتحادیه های سراسر کشور در بیش از 120 گروه شغلی، می توانند شرکت کنند.

وی درباره تاثیر برجام و لغو تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای ایران بر بخش تعاون گفت: در حال حاضر با اتفاق بزرگی در اقتصاد کشور با اجرای برجام رخ نداده و نمی توان انتظار داشت که این توافق مشکلات اقتصاد کشور را حل کند.

عبداللهی با اشاره به فرصت های جذب سرمایه گذاری خارجی  در بخش تعاونی ها افزود: به دلیل مشکلاتی که برای بخش تعاون کشور به دلیل شرایط موجود در نظام بانکی و سرمایه گذاری وجود دارد بخش تعاون تلاش دارد که سرمایه های خارجی را جذب کند. متاسفانه بخش تعاون در این امر موفقیت خاصی نداشته و هدف سرمایه گذاران خارجی بیشتر بستن قرارداد با بخش های دولتی است.  

94105 ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید