از سال‌ها پیش تصمیم به خداحافظی گرفتم | اتاق خبر
کد خبر: 365727
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 08:46
اخلاقی:
فرنگی‌کار وزن ۸۵ کیلوگرم ایران با بیان اینکه از چند سال پیش تصمیم خود را گرفته بوده تا پس از المپیک ریو از دنیای کشتی خداحافظی کند گفت: شرمنده مردم و خانواده‌ام شدم که نتوانستم با مدال المپیک آن‌ها را شاد کنم.

حبیب الله اخلاقی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حبیب‌الله اخلاقی درباره خداحافظی‌اش از دنیای کشتی پس از حذف از رقابت‌های المپیک ریو اظهار کرد: من این تصمیم را از سال‌های قبل گرفتم که تلاشم را بکنم تا در المپیک بهترین نتیجه را بگیرم و پس از آن خداحافظی کنم. خیلی تلاش کردم به نتیجه خوبی برسم اما در کشتی مقابل حریف روس هر دو امتیاز اول پای او از تشک بیرون رفت اما داور به او امتیاز داد یا کشتی مقابل حریف آلمانی به صورت نوبتی پوئن اخطار دادند در حالی که من کاملا حالت تهاجمی داشتم اما داور نمی‌خواست من برنده شوم.

فرنگی‌کار وزن ۸۵ کیلوگرم ایران افزود: شرمنده مردم هستم اما بدانند من همه تلاشم را کردم و سختی‌های زیادی را خودم و خانواده‌ام متحمل شدیم. خیلی‌ها به من کمک کردند اما شرمنده همه آن‌ها شدم. هر ورزشکاری که به المپیک می‌آید به دنبال این است که بهترین نتیجه را بگیرد تا مردمش را خوشحال کند. هیچ کس نمی‌آید که در المپیک کم بگذارد. من از بچگی تلاش کردم تا به مدال المپیک برسم اما خیلی چیزها دست به دست هم می‌دهد تا یک نتیجه رقم بخورد. اگر مقابل حریف روس با ناداوری امتیاز نمی‌دادند آهنگ کشتی فرق می‌کرد چرا که دست‌هایش باز بود و می‌توانستم نفوذ کنم. اما با این حال شرمنده مردم شدم و نتوانستم به نتیجه خوبی برسم.

دارنده دو مدال برنز جهان درباره اینکه آیا خداحافظی‌اش از کشتی قطعی است یا خیر گفت: بله. من این تصمیم را امروز یا دیروز نگرفتم بلکه از چند سال پیش چنین تصمیمی گرفتم و می‌خواستم بعد از المپیک خداحافظی کنم تا در کنار خانواده‌ام باشم و زندگی‌ام را به شکل دیگری ادامه بدهم چون آن‌ها سختی‌های زیادی کشیدند و شرمنده آن‌ها هستم که کشتی من با این نتیجه به پایان رسید.

وی درباره برنامه‌های آینده خود گفت: واقعا احتیاج به استراحت دارم. شب‌ها و روزهای زیادی بود که از خانواده‌ام دور بودم. باید در کنار خانواده‌ام باشد تا با آرامش و تمرکز کافی برای آینده‌ام تصمیم بگیرم.

اخلاقی افزود: هرچه دارم اول خدا به من داده بعد به واسطه کشتی بوده است. اگر جایگاهی در بین مردم داریم و آن‌ها به ما محبت دارند به خاطر کشتی بوده است. امیدوارم بتوانم باز هم به مردم خدمت کنم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید