کره شمالی: آمریکا منطقه شرق آسیا را به جنگی تمام عیار نزدیکتر کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 365842
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1395 - 22:04
کره شمالی اعلام کرد که آمریکا با سیاست های نادرست و ارسال سلاح و جنگ افزارهای پیشرفته نظامی به منطقه شرق، این منطقه را بیش از هر زمان دیگری به جنگی گسترده و تمام عیار نزدیکتر کرده است.

اتاق خبر: انتقاد شدید پیونگ یانگ از آمریکا پس آن صورت می گیرد که این کشور بمب افکن های پیشرفته «B-2» خود را برای مقابله با حملات احتمالی نظامی پیونگ یانگ در جزیره گوام مستقر کرد و از قصد خود برای استقرار جنگنده های مافوق صوت «B-1B» در این جزیره و استقرار سامانه تاد در کره جنوبی خبر داده است.
آمریکا همچنین اواسط ماه جاری 12 فروند جنگنده F-16 خود را با به پرواز در آوردن از پایگاه کارولینای جنوبی وارد پایگاه «اوسان» کره جنوبی کرد.
یک سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی روز پنجشنبه در سخنانی اعلام کرد که فرستادن چنین تجهیزات پیشرفته و جنگنده های هسته ای به منطقه نشان دهنده خوی نظامی گیری کشوری است که ادعای صلح طلبی در جهان دارد.
وی که تارنمای چاینا ارگ چین به نامش اشاره ای نکرد، گفت: تصمیم به استقرار سامانه تاد توسط آمریکا و کره جنوبی که قرار است تا پایان سال 2017 اجرایی شود، ثابت می کند که طرح حمله پیشگیرانه هسته ای آمریکا به مرحله عملیاتی نزدیک تر شده است.
این سخنگو در عین حال خاطرنشان کرد که تحرکات نظامی اخیر آمریکا به عنوان بخشی از استراتژی شیطانی این کشور برای محدود نگه داشتن روسیه و چین در منطقه آسیا و اقیانوسیه محسوب می شود.
او همچنین یادآور شد که با توجه به تلاش های گستره آمریکا در نظامی کردن منطقه، کره شمالی چاره ای جز تقویت و ارتقای قوای نظامی و هسته ای خود ندارد.
سخنگوی کره شمالی در عین حال تهدید کرده است که چنانچه کوچکترین نشانه ای از حملات آمریکا مشاهده شود، پیونگ یانگ فورا دست به حمله هسته ای قبل از هر اقدامی از جانب آمریکا خواهد زد.
کره شمالی پیش از این نیز اعلام کرده بود که آمریکا با اعزام تجهیزات نظامی، بمب افکن ها و زیردریایی های هسته ای خود به منطقه تهدیدی جدی برای این کشور و کل آسیای شمال شرقی به حساب می آید.
پس از آزمایش اتمی کره شمالی در دی ماه سال گذشته و پرتاب های موشکی متعدد این کشور طی ماههای اخیر، آمریکا فعالیت های نظامی خود را در منطقه بیشتر کرده و در این بین برخی کشورها از جمله کره جنوبی و ژاپن نیز همکاریها خود را با این کشور افزایش داده اند.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید