تروریست های کشته شده در روسیه وهابی اعلام شدند | اتاق خبر
کد خبر: 365867
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1395 - 00:48
چهار مرد مسلح جان باخته و سه بازداشت شده در جریان عملیات ضد تروریستی ماموران امنیتی و نیروهای ویژه پلیس روسیه در شهر سن پترزبورگ این کشور تروریست وهابی اعلام شدند.

اتاق خبر: ماموران امنیتی در شهر سن پترزبورگ دیروز (چهارشنبه) با محاصره هفت مرد مسلح در یک خانه، خواستار تسلیم آنان شدند که پس از خودداری و مقاومت، چهار نفر کشته و سه تن دیگر دستگیر شدند.
مقام های امنیتی امروز اعلام کردند: تحقیقات درباره پیشینه مردان مسلح کشته و دستگیر شده نشان می دهد که آنان تروریست های وهابی هستند و از جمهوری کاباردینو بالکایا در منطقه قفقاز روسیه به سن پترزبورگ آمده بودند.
روزنامه کامرسانت در این باره نوشت: ماموران امنیتی این افراد را از گروه جنگجویان وهابی موسوم به «امارات قفقاز» به رهبری زلیم شبزوخوف معرفی کرده اند که وی نیز در درگیری دیروز کشته شد.
در بازرسی از خانه محل پنهان شدن تروریست های وهابی که به علت اعمال تروریستی تحت تعقیب قضایی قرار داشتند، بمب و مواد منفجره کشف شده است.
بنا به گزارش های اعلام شده، تروریست های وهابی در چندین اقدام مسلحانه شرکت کرده بودند که در جریان عملیات شناسایی در سن پترزبورگ به دام افتادند.
مناطق قفقازی روسیه از جمله جمهوری داغستان در کناره شمالی دریای خزر شاهد فعالیت گروه های مسلح و در مواردی منتسب به داعش یا تروریست های مسلح سلفی و تکفیری بازگشته از سوریه و عراق است.
حمله به ماموران و کارمندان دولت، درگیری با نیروهای امنیتی و ترور مقام ها از جمله اقدام های مردان مسلح و تروریست های وهابی است که تحت افکار سلفی گری قرار دارند و تاکنون ده ها نفر را کشته اند.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید