وزیر بهداشت از نماد طرح ایراپن رونمایی کرد | اتاق خبر
کد خبر: 366009
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1395 - 18:48
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نماد طرح ایراپن در شهرستان بافت رونمایی کرد

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، سید حسن قاضی زاده هاشمی پنجشنبه شب در آیین رونمایی از طرح ایراپن در مرکز جامع سلامت روستایی دشتاب شهرستان بافت اظهار کرد: پیشگیری، خط اول اقدامات پزشکی و بهداشتی است و یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید در این است که در حوزه سلامت ارائه خدمات پیشگیری و بهداشتی از مراکز شهرها به حاشیه ی شهرها رسیده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافت هم در این آیین گفت: این طرح در چهار شهرستان شهررضای اصفهان، نقده آذربایجان غربی، مراغه آذربایجان شرقی و شهرستان بافت کرمان به صورت پایلوت در حال اجراست.

محمد رفیعی با بیان اینکه طرح ایراپن به منظور پایش و شناسایی افراد در معرض خطر بیماری های قلبی و عروقی، سرطان، آسم و دیابت اجرا می شود، گفت: چهار هزار و ۲۸۵ نفر از شهروندان بافت در گروه های سنی ۲۰ تا ۴۰ سال و بالای ۴۰ سال در قالب طرح ایراپن ارزیابی شده اند.

رفیعی ادامه داد: ۶۸۳ نفر از این افراد در گروه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال و سه هزار و ۶۰۲ نفر در گروه سنی ۴۰ سال به بالا قرار دارند که ۱۷۱ نفر در قالب اجرای این طرح در شهرستان بافت مبتلا به دیابت، ۵۰ نفر مبتلا به آسم و بیماری های مزمن تنفسی و ۱۷۴ نفر مبتلا به بیماری قلبی و عروقی شناسایی شده اند.

وی اظهار کرد: در زمینه شناسایی سرطان کولورکتال هزار و ۹۷۷ نفر در گروه سنی ۵۰ تا ۷۰ سال مورد ارزیابی قرار گرفته که یک مورد به عنوان بیمار شناسایی شده است.

رفیعی گفت: در گروه هدف هزارو ۹۸۵ نفر از نظر ابتلا به سرطان پستان در شهرستان بافت مورد معاینه قرار گرفتند که از این تعداد ۶۰ نفر مشکوک به سرطان پستان و ۵۲ نفر ماموگرافی شدند.

وی بیان کرد: طبق بازدیدهای مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان بافت بهترین عملکرد را در اجرای طرح ایراپن داشته است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید