ایجاد 2200 فرصت شغلی در مازندران تا پایان تابستان | اتاق خبر
کد خبر: 366083
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1395 - 05:25
استاندار مازندران خبر داد:
استاندار مازندران از ایجاد 2200 فرصت شغلی تا پایان تابستان امسال در این استان خبر داد.

اشتغال

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ربیع فلاح جلودار در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان محمودآباد اظهار کرد: رفع مشکلات واحدهای تولیدی برای بهره وری بیشتر و افزایش تولید و نبود وجود مشکل فروش محصولات تولیدی از محوری ترین رویکردهای است که در این کارگروه دنبال می کنیم.

وی گفت: مسئولیت پیگیری و رفع مشکلات تمامی واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرستان ها برعهده فرمانداران بوده و مدیران دستگاه های اجرایی استان و مدیران بانک های عامل نیز موظف به همکاری در رفع مشکلات پیشروی این واحدها هستند.

استاندار مازندران افزود: تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی در یک ماه آینده به تمامی متقاضیان برابر مصوبه کارگروه استانی به شرط فراهم سازی فرصت شغلی برای جذب جوانان بیکار و جویای کار پرداخت شده و نظارت های لازم برای عدم انحراف تسهیلات از حوزه اشتغال و بهبود فضای کسب و کار در واحدها از سوی دستگاه های مربوط صورت می‌گیرد.

فلاح با تاکید بر دستور رئیس جمهور در جلسه مشترک هیئت دولت و استانداران مبنی بر پیگیری ایجاد اشتغال در استان‌ها گفت: اگر یک مورد فرصت شغلی در منطقه با پیگیری مدیران اتفاق می افتد اعضای این کارگروه موظف به فراهم سازی و تسهیل در ایجاد بنگاه های اقتصادی و ایجاد فرصت شغلی و پیگیری های لازم هستند.

وی با اشاره به قوانین دست و پا گیر اداری در استان اظهار کرد: در سال‌های گذشته دستگاه های اجرایی مانند بانک های عامل و تامین اجتماعی و امور مالیاتی نمی توانستند وارد فضای توسعه اشتغال شوند اما اکنون به تدریج فضا ایجاد شده و باید با همکاری و مشارکت این ادارات در رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار تلاش بیشتری صورت گیرد.

رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مازندران با اشاره به ظرفیت های این استان در حوزه صنعت گفت: وضع باید به نسبت سایر استان ها بهتر باشد. با توجه به قوانین و دستورالعمل های موجود یکسری سخت گیری هایی در گذشته وجود داشته که با این پیگیری ها این دسته از مشکلات در حال رفع شدن است.

استاندار مازندران اظهار کرد: براساس آخرین بررسی های به عمل آمده با حضور مدیران بانک های عامل استان و متقاضیان واحدهای تولیدی و صنعتی  مشکلات 221 واحد تولیدی از مجموع 353 واحد در 15 شهر مازندران رفع شد. جلسات این کارگروه به صورت تخصصی در سایر شهرهای استان برگزار می‌شود.

فلاح خاطرنشان کرد: باید تا پایان تابستان امسال 2200 فرصت شغلی برای متقاضیان کار در استان فراهم شود و این جلسه‌ها به صورت کارگاهی بوده و باید فرهنگ جامعه به سمتی برود که بانک ها تکلیف آنها را دنبال کنند و تولید کننده هم انگیزه لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به رشد اقتصادی 4 درصدی در بخش کشاورزی تصریح کرد: باید رشد اقتصادی در مازندران با توجه به قابلیت‌های موجود تعریف شده و این رشد به 8 درصد برسد اما در بخش صنعتی از سایر استان ها در رتبه پایین تری داریم و با رشد 4.4 درصدی باید این میزان را تا پایان سال باید به رشد 5 درصد برسانیم. 

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید