70 هزار لیتر سوخت قاچاق در آب های قشم کشف شد | اتاق خبر
کد خبر: 366184
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1395 - 15:38
فرمانده پایگاه دریابانی قشم گفت: 70 هزار لیتر سوخت قاچاق از یک فروند لنج باری در پنج مایلی «کله لارک» واقع در آب های این شهرستان کشف شد.

اتاق خبر: سرهنگ قادر مرشدی روز شنبه  افزود: در این ارتباط هشت متهم دستگیر و تحویل مقام های قضایی شده اند.
فرمانده پایگاه دریابانی قشم ارزش سوخت کشف شده را 50 میلیون ریال ارزیابی و اضافه کرد: در سه ماه نخست امسال نیز یک هزار و 70 متر لوله انتقال سوخت قاچاق کشف شده است.
سرهنگ مرشدی با اشاره به کاهش چشمگیر کشفیات کالا و سوخت قاچاق در سال جاری، گفت: ساماندهی شناورهای جزیره، راهبردهای معاونت اجتماعی دریابانی در حوزه فرهنگ سازی، تشویق و ترغیب ساکنان قشم به سمت واردات و صادرات کالا از مبادی قانونی و حضور مستمر و هوشیارانه یگان دریابانی قشم در مرزهای آبی خلیج فارس از عوامل تاثیرگذار در این زمینه ارزیابی می شود.
وی از افزایش پوشش نیروهای دریابانی در سواحل جزیره و ارتقاء سطح همکاری و تعامل جامعه محلی با این نیروها خبر داد و گفت: افزایش امنیت اقتصادی کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب از دستاوردهای این فرایند به شمار می رود.
شهرستان قشم شامل جزایر هرمز، هنگام، لارک و قشم با یکهزار و 725 کیلومتر مربع مساحت و حدود 120 هزار نفر جمعیت در فاصله 20 کیلومتری بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است و شامل چهار شهر قشم، درگهان، سوزا و هرمز و نزدیک به 70 روستاست.

منبع: ایرنا

94104

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید