انعقاد قرارداد با برند چینی پژو نقض غرض است | اتاق خبر
کد خبر: 366208
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1395 - 16:56
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه انعقاد قرارداد با برند چینی پژو نقض غرض است، گفت: کمیسیون صنایع صحت و سقم استفاده از قطعات چینی در قرارداد جدید با پژو را بررسی می کند.
به گزارش اتاق خبر، حمیدرضا فولادگر در خصوص وجود ابهام و شائبه در مورد استفاده و قرارداد با برند چینی پژو، اظهار داشت: انعقاد قرارداد با برند چینی پژو نقض غرض است و سرمایه گذاری ها و مشارکت های خارجی زمانی مناسب و مفید بوده و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی  و برنامه ششم است، که منافع ملی در این قراردادها و سرمایه گذاری ها دیده شده باشد و منابع جدیدی به کشور اضافه کند.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه قرارداد با پژو و استفاده از قطعات چینی محلی از اعراب ندارد، افزود: زمانی قرارداد با پژو مفید به فایده خواهد بود که شرکت های قطعه سازی و شرکت هایی که زیر ظرفیت فعالیت می کنند، فعال شوند و فناوری منتقل شود.
فولادگر ادامه داد: ایجاد بازار مصرف برای دیگران و اشباع بازار داخلی توسط خودروهای وارداتی بدون استفاده از ظرفیت ها چالش برانگیز است.
وی با بیان اینکه مجلس و کمیسیون صنایع صحت و سقم استفاده از قطعات چینی در قرارداد جدید با پژو را بررسی می کند، یادآور شد: مجلس از بازوهای نظارتی خود برای ورود به قراردادهای جدید استفاده می کند، تا هر گونه شائبه ای رفع و منافع ملی حفظ شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه برای تولیدات فعلی پژو از قطعات چینی استفاده می شود، تصریح کرد: مجلس معتقد است که باید از ظرفیت های خالی قطعه سازی داخلی استفاده کرد و با آن برخورد شود، اما اگر در قراردادهای جدید چنین اقدامی صورت بگیرد، فاجعه بار است.
 
 94105
منبع : خبرگزاری ایمنا
نظرات
ADS
ADS
پربازدید