افتتاح فاز اول شبکه ملی اطلاعات | اتاق خبر
کد خبر: 366225
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1395 - 18:28
‌وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فاز اول شبکه ملی اطلاعات در هفته دولت افتتاح می‌شود.

اتاق خبر: محمود واعظی امروز در بدو ورود به استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زیرساخت‌های ارتباطی کشور طی سه سال گذشته گسترش بسیاری پیدا کرده است.

وی اظهار کرد: هرچه در شبکه انتقال کشور تا ابتدای کار این دولت موجود بوده در سه سال اخیر 2.8 تا 2.9 برابر شده است.

واعظی افزود: شبکه پهن‌باند کشور نیز در این مدت شش برابر شده و زمینه‌های لازم فراهم شده است تا فاز اول شبکه ملی اطلاعات را در هفته دولت افتتاح کنیم.

وی گفت: بخشی از دولت الکترونیکی نیز در این هفته به بهره‌برداری خواهد رسید و به تعدادی از متقاضیان نیز پروانه FCP و اپراتور مجازی تلفن همراه اعطا خواهد شد.

واعظی با بیان اینکه در آستانه یک تحول در حوزه ارتباطات هستیم، افزود: شبکه ملی اطلاعات قطعا همواره در حال کامل شدن است، اما فاز دوم این شبکه در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر ارتباطات گفت: در سفر قبلی که به استان مرکزی داشته‌ام برنامه‌های مختلفی برای زیرساخت‌های ارتباطی روستاها و شهرها طراحی و مقرر شد شبکه فیبر نوری بین شهرها طراحی و ایجاد شود، همچنین در شهرهای مختلف تلفن نسل سوم و چهارم را به بهره‌برداری رساندیم. 

واعظی در ادامه سفر خود به استان مرکزی از مجتمع حوزوی خاتم الانبیا(ص) اراک بازدید کرد.

 حضور در جلسه شورای اداری، شرکت در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، حضور در کنفرانس مطبوعاتی، شرکت در شورای اداری مشترک ساوه و زرندیه از دیگر برنامه‌های واعظی در استان مرکزی خواهد بود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید