هیچ واحد صنعتی نباید به دلیل نبود مواد اولیه تعطیل شود | اتاق خبر
کد خبر: 366357
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1395 - 12:00
استاندار آذربایجان شرقی گفت: هیچ واحد صنعتی در شرایط فعلی نباید به دلیل نبود اقلام و مواد اولیه تعطیل شود.

اتاق خبر: اسماعیل جبارزاده شامگاه شنبه در بیست و چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به کمبود نهادها و مواد اولیه مورد نیاز از جمله شکر در صنایع غذایی استان اظهار داشت: انتظار می رود با توجه به اینکه وزارت جهاد کشاورزی، مسئولیت تامین اقلام و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی صنایع غذایی را به عهده گرفته، با مدیریت واحد مشکلات مربوطه رفع شود.

وی افزود: باید در راستای رفع مشکلات این چنینی و جلوگیری از ایجاد مشکلات مشابه در آینده، شرکتی با عنوان تامین و تجهیز اقلام مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی استان و همچنین شرکت تخصصی صادرات راه اندازی شود تا به توان به وسیله این شرکت مسائل کلان صنایع برطرف شود.

جبارزاده در ادامه با بیان اینکه واحدهای تولیدی برای تهیه شکر باید از ظرفیت کارخانجات تصفیه شکر در استان های همجوار استفاده کرد، ادامه داد: باید شکر خام از استان های دیگر به تبریز، منتقل و عمل تصفیه در این استان انجام و ارزش افزوده آن نیز به آذربایجان شرقی تعلق یابد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه در واکنش به سخنان رییس انجمن صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی استان مبنی بر تعطیلی ۸۰ درصدی واحدهای تولیدی صنایع غذایی استان به دلیل عدم وجود شکر تصریح کرد: قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید در عرض ۲۴ ساعت در خصوص واقعیت این مسئله گزارشی مبنی بر این موضوع تنظیم کرده و به استانداری ارائه دهد.

وی در ادامه نقش حوزه فرش دستبافت در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اظهار داشت:‌ فرش دستبافت از لحاظ ایجاد اشتغال و اقتصاد کشور از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در این خصوص ستاد حمایت از فرش دستبافت در استان ایجاد شده که فعالان فرش در شورای سیاست گذاری و حمایت از این فرش فعالانه درحال انجام وظیفه هستند.

وی همچنین از تنظیم دکور همایش هایی با حضور هئیت های خارجی در استان توسط ستاد حمایت از فرش دستبافت خبر داد.

بیش از ۲۰ هزار نفر به ناحق از بیمه قالیبافی استفاده کرده اند

جبارزاده همچنین به بحث بیمه شدگان در صنعت قالیبافی اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته بیش از ۲۰ هزار نفر به ناحق از بیمه قالیبافی استفاده کردند که با شناسایی سازمان تأمین اجتماعی، بیمه این افراد باطل شده که باید ۲۰ هزار قالیباف واقعی جایگزین این بیمه شدگان شوند.

وی همچنین در ادامه به ارتقای جایگاه استان در فضای کسب و کار کشور اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ جایگاه استان در فضای کسب و کار رتبه ۲۱ بوده که امروز با همت و همکاری مسئولین امر بهبود یافته و در رتبه پانزدهم قرار داریم که امیدواریم این رقم نیز ارتقا یابد.

استاندار آذربایجان شرقی یکی از راه های ارتقای استان در فضای کسب و کار را پنجره واحد عنوان کرد و گفت: انتظار می رود همه ارگان ها در این پنجره واحد شرکت کرده و موجب پیشرفت و تعالی استان شوند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید