سوختن جنگل های گیلانغرب | اتاق خبر
کد خبر: 366434
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1395 - 20:47
فرماندار گیلانغرب از وقوع آتش سوزی دوباره در جنگل ها و مراتع این شهرستان خبر داد و گفت: از ساعت 13 امروز بخش دیگری از جنگل های منطقه چیکان منصوری این شهرستان آتش گرفت.

به گزارش اتاق خبر، کرم محمدی روز یکشنبه  افزود: در این حادثه بخش های زیادی از ارتفاعات منطقه چیکان منصوری از توابع بخش گواور شهرستان گیلانغرب دچار آتش سوزی شد.
وی اظهار کرد: با اطلاع از وقوع آتش سوزی، دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان به همراه تمام امکانات و تجهیزات مورد نیاز در کنار نیروهای مردمی به محل حادثه اعزام شدند و مشغول اطفای حریق هستند.
وی گفت: در نخستین مرحله از وقوع آتش سوزی که از ساعت 13 تا ساعت21 دیروز(شنبه) به وقوع پیوست، 25 هکتار از از جنگل ها و مراتع منطقه چیکان منصوری این شهرستان در آتش سوخت و یک میلیارد ریال خسارت به بار آورد.
ارتفاعات منطقه چیکان در بخش گواور از توابع شهرستان گیلانغرب یکی از مناطق بکر جنگلی است که از پوشش جنگلی و مرتعی مناسبی برخوردار است.
طی هفته گذشته این سومین مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع گیلانغرب است.
از ابتدای امسال تاکنون 15 فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع گیلانغرب به قوع پیوسته که در اثر آن بیش از 170 هکتار از جنگل ها و مراتع این شهرستان طعمه حریق شد و بیش از 6 میلیارد ریال خسارت به بار آورد.
تنها طی دو مرحله آتش سوزی، 150 هکتار از جنگل ها و مراتع منطقه گلین از توابع شهرستان گیلانغرب در اواخر تیر و اوایل مرداد امسال در آتش سوخت.
شهرستان گیلانغرب 175 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که 75 هزار هکتار آن جنگل و بقیه مرتع و نیزار است.
گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید