بازی‌های ریو افتضاح و شبیه جنگ بود | اتاق خبر
کد خبر: 366517
تاریخ انتشار: 1 شهریور 1395 - 05:22
یولیا افیموا:
شناگر روس که در بازی‌های المپیک ریو مدال نقره کسب کرد، در مصاحبه خود با BBC اعلام کرد بازی‌های المپیک ریو افتضاح بودهت است.

افیمووا

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، یولیا افیموا 24 ساله بعد از گرفتن مدال نقره از سوی تماشاچیان هو شد. حریف آمریکایی او، لیلی کینگ نیز از حضور او در مسابقات انتقاد و اعلام کرد ورزشکاری که قبلا دوپینگ کرده است نباید در بازی‌ها شرکت کند.

افیموا در سال 2013 به دلیل مصر آنابولیک استروئید محروم شده بود. او در سال 2016 ملدونیوم مصرف کرد اما بعد از ممنوع شدن این ماده مصرف آن را متوقف کرده بود. افیموا در مصاحبه با خود BBC گفت: اولین بازی که در سال 2013 دوپینگم مثبت شد، اشتباه کردم اما بار دوم اشتباه من نبود. ممنوع شدن ملدویوم مرا گیج کرده بود. تمام تلاش خودم را کرده بودم که بسیاری در مصرف هر ماده‌ای مراقب باشم. زمان زیادی قبل از ممنوع شدن ملدونیوم مصرف آن را ترک کرده بودم.

افیموا درباره گرفتن مجوز برای شرکت در المپیک افزود: خیلی تعجب‌برانگیز بود. یک روز می‌گفتند شما می‌توانید به المپیک بروید، یک روز می‌گفتند که نباید بروید. گیج شده بودیم. خیلی سخت بود. نمی‌توانم این تجربه را توضیح بدهم. به نظرم بازی‌های المپیک ریو بیشتر شبیه یک جنگ بود تا مسابقه. وقتی به مسابقه می‌روید، همیشه لذت می‌برید تفریح می‌کنید. با مردم کشورهای مختلف دوست می شوید و حرف می‌زنید. پدرم همیشه به من یاد داده است که مسابقات، شبیه تعطیلات است زیرا در آن لذت می‌بریم اما این مسابقات افتضاح بود.

او ادامه داد: المپیک ریودوژانیرو هیچ نکته مثبتی نداشت. خیلی تعجب کردم شناگر آمریکایی درباره من حرف زده بود. همیشه وقتی بازی‌ها شروع می شود، جنگ تمام می شود. می‌دانم که لیلی کینگ، جوان است. من هم جوان هستم اما سختی‌های زیادی کشیدم. اگر بخواهیم فقط به رسانه اعتماد کنیم، واقعیت را نمی‌فهمیم. امیدوارم یک روز به طرف دیگر قضیه هم توجه شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید