تکواندوی ایران در رده 9 المپیک قرار گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 366520
تاریخ انتشار: 1 شهریور 1395 - 05:48
آذربایجان با مهماندوست بالاتر از ایران
رقابت های تکواندو با قهرمانی کره ای ها در المپیک به پایان رسید و تیم ملی ایران نیز در رده نهم ایستاد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رقابت های تکواندو در المپیک ریو به پایان رسید و کره جنوبی با کسب دو طلا و سه برنز عنوان قهرمانی این رقابت ها را به دست آورد. چین با دو طلا دوم شد، بریتانیا با یک طلا، یک نقره و یک برنز سوم شد و تیم آذربایجان با یک طلا و دو برنز در رده چهارم قرار گرفت.

آذربایجان با یک طلا و دو برنز چهارم شد

تیم ملی تکواندوی ایران با تک مدال برنز کیمیا علیزاده در رده 9 جدول مدالی قرار گرفت تا بدترین نتیجه را برای تکواندو ایران رقم بزند. اردن با کسب یک طلا در رده ششم و بالاتر از ایران قرار گرفت.

ایران با یک برنز در رده 9 قرار گرفت و اردن با یک طلا بالاتر از ایران در رده ششم قرار گرفت

تیم آذربایجان با هدایت مربی ایرانی الاصل خود یعنی رضا مهماندوست توانست یک مدال طلا کسب کند که این مدال، تنها مدال طلای کاروان ورزشی آذربایجان تا روز پانزدهم رقابت های المپیک است. یکی دیگر از مدال های برنز آذربایجان را نیز میلاد بیگی، تکواندو کا ایرانی الاصل برای آذربایجان به ارمغان آورد. بیگی با شکست مهدی خدابخش دست ایران را از کسب مدال کوتاه کرد.

از سال 2000 رشته ورزشی تکواندو به طور رسمی وارد رقابت‌های المپیک شد. تکواندوی ایران در نخستین حضور یک مدال با ارزش برنز توسط هادی ساعی برای ایران کسب کرد و تکواندو را در کنار رشته های مدال آور کشتی و وزنه برداری  قرار  داد. در سال 2004 پکن نیز ساعی یک طلا و یوسف کرمی یک برنز را کسب کردند. درسال  2008 پکن، رضا مهماندوست به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو مردان، از بین ساعی و کرمی، هادی ساعی را برای رقابت‌های المپیک پکن انتخاب کرد. ساعی دومین طلا خود را نیز در این رقابت ها کسب کرد تا به عنوان پرافتخار ترین ورزشکار ایران در مسابقات المپیک را به خود اختصاص دهد. درالمپیک 2012  لندن تیم ملی تکواندو تنها یک نقره توسط معتمد را به دست آورد و در ریو نیز تنها مدال برنز علیزاده برای ایران به دست آمد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید