آمریکا هشدار به اتباع خود برای سفر به ایران را تکرار کرد | اتاق خبر
کد خبر: 366850
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1395 - 15:28
وزارت امور خارجه آمریکا با ادعای این که بازداشت آمریکایی‌ها اولویت ایران است از شهروندان کشورش خواست تا به ایران سفر نکنند.

اتاق خبر: وزارت امور خارجه آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای بار دیگر به شهروندان آمریکایی نسبت به سفر ایران هشدار داد که در آن بر خطر دستگیری و بازداشت شهروندان آمریکایی به ویژه شهروندان دو تابعیتی ایرانی ـ آمریکایی تاکید شده است.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه این اطلاعیه آمده است:‌ خارجی‌ها، به ویژه افراد دو تابعیتی از ایران و کشورهای غربی شامل آمریکا کماکان در ایران بازداشت می‌شوند یا اجازه خروج ندارند. شهروندان آمریکایی که به ایران سفر می‌کنند باید به دقت خطرات این سفر را بررسی کنند و در صورت امکان سفرشان را به تعویق بیندازند.

هم‌چنین در این اطلاعیه آمده است: شهروندان آمریکایی که در ایران ساکن هستند نیز با دقت گزارش‌های رسانه‌ها را دنبال کرده و شرایط داخلی را ارزیابی کنند و خطرات ماندن در این کشور را مد نظر داشته باشند.

وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شده است که شهروندان آمریکایی هم‌چنان مورد بازداشت در ایران قرار می‌گیرند، به ویژه آنهایی که دین خود را تغییر می‌دهند و دیگران را تشویق به این کار می‌کنند بیش‌تر در معرض خطر هستند.

در این اطلاعیه آمده است که توانایی دولت آمریکا برای پیگیری وضعیت شهروندان آمریکایی در ایران در صورت بروز هرگونه مشکل بسیار محدود است و از شهروندان خود می‌خواهد که از سفر به ایران پرهیز کنند.

 دولت آمریکا درحالی بار دیگر مبادرت به هشدار به شهروندان این کشور برای سفر به ایران کرده است که تا کنون شهروندان آمریکایی که در ایران دستگیر و بازداشت شده‌اند با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی در ارتباط بوده و به نوعی از ایران جاسوسی می‌کرده‌اند.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید